Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamach w Afganistanie. Ponad 30 zabitych na wschodzie kraju

0
Podziel się:

Ponad 30 osób zginęło, a 40 zostało rannych w wyniku eksplozji materiału wybuchowego umieszczonego w samochodzie na targowisku w prowincji Paktika na wschodzie Afganistanu.

Zamach w Afganistanie. Ponad 30 zabitych na wschodzie kraju
(Kate Holt /eyevine/EAST NEWS)
bFgdjACt

Ponad 30 osób zginęło, a 40 zostało rannych w wyniku eksplozji materiału wybuchowego umieszczonego w samochodzie na targowisku w prowincji Paktika na wschodzie Afganistanu - poinformowała lokalna policja.

_ - Policja zabiera rannych do szpitali. Eksplozja była na tyle potężna, że zniszczyła wiele okolicznych sklepów. Wiele osób zostało uwięzionych w zawalonych budynkach. _ - powiedział agencji Reutera przedstawiciel lokalnych sił bezpieczeństwa.

Policja relacjonuje, że materiały wybuchowe umieszczone w samochodzie eksplodowały w chwili, kiedy pojazd wiechał na targ. Funkcjonariusze przed wybuchem próbowali go zatrzymać.

bFgdjACv

Zdaniem władz prowincji Paktika bilans ofiar może wzrosnąć. Agencja Reutera wylicza, że w zamachu zginęło co najmniej 30 osób, a agencja Associated Press informuje o 38 zabitych. Według lokalnych źródeł ofiar śmiertelnych może być około 50. Media są zgodne, że wszystkie ofiary to cywile.

Do wybuchu samochodu pułapki doszło w regionie graniczącym z pakistańską prowincją Północny Waziristan, gdzie trwa ofensywa wojsk przeciwko talibom. W związku z działaniami pakistańskiej armii część rebeliantów została zmuszona do opuszczenia Pakistanu i szukania schronienia w Afganistanie.

W zeszłym tygodniu w serii zamachów bombowych w Afganistanie zginęło co najmniej 10 osób na południu i wschodzie kraju. Podobne incydenty podsycają obawy o bezpieczeństwo Afganistanu po ostatecznym wycofaniu się z tego kraju sił międzynarodowych, co ma nastąpić do końca bieżącego roku.

Czytaj więcej w Money.pl

bFgdjACB
bFgdjACW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)