Notowania

pakistan
07.08.2013 07:40

Zamachy w Pakistanie. 11 zabitych po wybuchu bomby w Karaczi

Samochód ministra Javeda Naghori zaparkowany był w pobliżu boiska piłkarskiego, gdzie odbywał się mecz. Bomba, która była ukryta w motocyklu, eksplodowała po meczu, kiedy oficjel opuszczał imprezę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/East News)

Co najmniej 11 osób zginęło, a 28 zostało rannych nad ranem w eksplozji bomby w Karaczi na południu Pakistanu - poinformowały lokalne władze. Bomba wybuchła niedaleko samochodu przedstawiciela rządu prowincji Sindh, który wyszedł cało z zamachu.

Samochód ministra Javeda Naghori zaparkowany był w pobliżu boiska piłkarskiego, gdzie we wczoraj wieczorem odbywał się mecz lokalnych drużyn. Bomba, która była ukryta w motocyklu, eksplodowała po meczu, kiedy oficjel opuszczał imprezę.

Większość ofiar to młodzi chłopcy, którzy stali przy boisku.

Na razie nikt nie przyznał się do zamachu.

Czytaj więcej w Money.pl
Bombę schowali w rikszy. Zginęło... Zamachowcy zdalnie zdetonowali ok. 100 kg materiałów wybuchowych schowanych w rikszy, gdy przejeżdżał tamtędy policyjny konwój.
Bomba wybuchła w autobusie. Są ofiary Dziewięć osób zginęło na obrzeżach Peszawaru na północnym zachodzie Pakistanu w wybuchu bomby podłożonej w autobusie.
Zorganizowali zamach bombowy. Przybywa ofiar Agencja Reutera odnotowuje, że w ubiegłym roku w zamachach zginęło w Pakistanie ponad 400 szyitów, a sprawców z reguły nie udaje się zatrzymać.
Tagi: pakistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz