Notowania

pakistan
26.07.2012 16:29

Zamachy w Pakistanie. Zginęło 11 osób

Jedenaście osób zginęło w następstwie zamachu bombowego z użyciem samochodu pułapki na zatłoczonym targu w północno-zachodnim Pakistanie w pobliżu granicy z Afganistanem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/KHIDER ABBAS)

*Jedenaście osób zginęło w następstwie zamachu bombowego z użyciem samochodu pułapki na zatłoczonym targu w północno-zachodnim Pakistanie w pobliżu granicy z Afganistanem. Wcześniejsze dane mówiły o siedmiu zabitych. *

Wybuch na targowisku w miejscowości Salarzai na terytorium plemiennym Bajaur zranił ponad 20 osób, z czego kilka ciężko, uszkodził wiele pojazdów i sklepów. W regionie, gdzie doszło do zamachu, siły rządowe Pakistanu prowadzą walkę z talibami.

Przedstawiciel miejscowych władz Jehangir Azam powiedział, że nie jest jasne, czy był to zamach samobójczy, czy ładunek zdetonowano zdalnie.

Do zamachu dotychczas nikt się nie przyznał, lecz talibowie, których bastionem jest rejon Bajaur, przeprowadzili wiele ataków na ludzi z plemienia Salarzai za to, że tworzą grupy wspierające siły rządowe.

Rzecznik talibów zaprzeczył, że to oni stoją za zamachem, lecz, jak pisze Associated Press, grupa ta często zaprzecza swemu udziałowi w zamachach, w których ginie wielu cywilów.

Bajaur jest jednym z siedmiu okręgów terytoriów plemiennych Pakistanu, graniczących z Afganistanem. Tereny te stanowią bastion pakistańskich talibów i sprzymierzonej z nimi Al-Kaidy i zaplecze talibów afgańskich.

Przedstawiciel władz pakistańskich Bakhtiar Khan poinformował w czwartek o tymczasowym zamknięciu ze względów bezpieczeństwa jednego z dwóch przejść granicznych używanych przez NATO do przewozu zaopatrzenia dla wojsk w Afganistanie. Chodzi o przejście Torkham na przełęczy Chajber na terytoriach plemiennych. W rejonie tym doszło we wtorek do napaści na konwój przewożący zaopatrzenie dla NATO-wskich żołnierzy. Przejście ma być zamknięte przez kilka dni. Drugie przejście - Chaman w prowincji Beludżystan - pozostaje otwarte.

Czytaj więcej w Money.pl
Wybuch bomby na targowisku. Są ofiary Wybuch na targowisku w miejscowości Salarzai uszkodził wiele samochodów i sklepów. Nikt nie przyznał się do zamachu.
Policja przejęła ładunek antyków. Mają 2000 lat Podczas kontroli ładunku ciężarówki zatrzymanej w największym mieście Pakistanu, policja odkryła dziesiątki posągów i antyków ukrytych pod warstwą przedmiotów z plastiku i drewna.
Szczepił przeciwko chorobie. Jest postrzelony W wyniku zamachu ucierpiał także kierowca auta. Jak informuje agencja Reutera, stan obu mężczyzn jest stabilny.
Tagi: pakistan, zamach, talibowie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz