Notowania

Zamek w Puszczy Noteckiej jest większy, niż mówił inwestor. Są wyniki kontroli

Pojawiły się wstępne wnioski z kontroli Ministerstwa Środowiska na terenie budowy zamku w Puszczy Noteckiej. Teren budowy jest dużo większy niż zapewniał inwestor.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP)

O sprawie informuje Radio RMF FM. Inwestor deklarował, że plac budowy w Puszczy nie przekroczy 2 hektarów. Jak wynika z dokumentów Głównego Dyrektora Ochrony Środowiska, teren zajmuje 2,5 hektara. Jest to znaczące przekroczenie limitu dopuszczalnego w tym miejscu przez prawo.

Radio podaje, że inwestor powinien zlecić badania, żeby sprawdzić, czy zamek nie wpłynie negatywnie na środowisko. Do tych badań jednak nie doszło z powodu zapewnień, że wszystko odbywa się zgodnie z przepisami.

Urzędnicy GDOŚ będą analizować dokumenty i sprawdzą, czy przepisy nie zostały złamane. Sprawę bada też prokuratura.

Kontrolę Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska zlecił Minister Środowiska, Henryk Kowalczyk. Dotyczy sposobu wydawania decyzji ws. budowy na terenie puszczy.

Zamek powstaje w sercu Puszczy Noteckiej, na obszarach Natura 2000.

Oglądaj też: Zamek w puszczy: "To jest gęsty las. Tej inwestycji jeszcze nie widać"

* Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl *

W tej sytuacji inwestor powinien był zlecić dodatkowe badania - po to, by udowodnić, że zamek nie wpłynie negatywnie na stan środowiska. Jednak odpowiedzialny za budowę wciąż zapewniał, że nie ma takiej potrzeby, bo wszystko jest zgodnie z przepisami. Innego zdania są urzędnicy Głównego Dyrektora Ochrony Środowiska.

Czytaj więcej na https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-zamek-w-puszczy-noteckiej-jeszcze-wiekszy-dotarlismy-do-wyni,nId,2611446#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Tagi: zamek w puszczy noteckiej, zamek, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-07-2018

jaZasypano połowę stawu i to nie wpływa na środowisko ???śmierdzi z daleka ,a Kowalskiemu krzaka na własnym podwórku nie można wyciąć!!!

27-07-2018

Prosta sprawaJeżeli tam nie można budować to znaczy że trzeba to rozebrać.

26-07-2018

GureniW państwie teoretycznym i łapówkarskim tak jest ,to polska wizytówka na świat tzw żenada i parodia przepisów i państwa.

Rozwiń komentarze (220)