Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamkną apteki na godzinę. Czują się oszukani

0
Podziel się:

Aptekarze protestują. W najbliższy poniedziałek, od 13 do 14, zamknięte zostaną wszystkie apteki w kujawsko-pomorskim. Dlaczego?

Zamkną apteki na godzinę. Czują się oszukani
(sjlocke/iStockphoto)

Aptekarze protestują. * *W najbliższy poniedziałek między godziną 13 a 14 zamknięte zostaną wszystkie apteki w kujawsko-pomorskim. Farmaceuci nie wykluczają także podjęcia ostrzejszych kroków.

Jak informuje Kujawsko-Pomorska Okręgowa Izba Aptekarska w oficjalnym komunikacie, pomimo zapowiedzi ministra Arłukowicza o niekaraniu aptekarzy za błędnie wypisane recept, farmaceuci wolą _ dmuchać na zimne _. Decyzję o akcji protestacyjnej podjęto wczoraj.

_ Apelujemy do wszystkich właścicieli aptek o przyłączenie się do akcji, ponieważ __ dotychczas prowadzone formy protestu przyniosły jedynie skutek w postaci deklaracji Ministra Zdrowia o niekaraniu lekarzy z tytułu wadliwie wypisanych recept. Środowisko aptekarskie oczekuje podjęcia analogicznych działań ze strony Ministra Zdrowia zmierzających do unormowania sytuacji aptek _ - czytamy w komunikacie.

Apteki zostaną zamknięte na godzinę, między 13 a 14, w całym województwie kujawsko-pomorskim. Na drzwiach do aptek wywieszony zostanie plakat _ Protest. Władza nas oszukała _.

W nocy sejmowa komisja zdrowia poparła poprawki do noweli ustawy refundacyjnej dotyczące m.in. aptekarzy. Zakładają one wprowadzenie procedury odwoławczej dla aptek po kontroli NFZ oraz abolicję dla lekarzy dotyczącą realizacji nieprawidłowo wystawionych recept. Środowisko aptekarskie domaga się takich samych ustaleń w stosunku do aptekarzy.

Jak powiedział Grzegorz Kucharewicz, prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej w rozmowie z TVN24, nie wyklucza, że podobne protesty dotkną całej Polski po zbliżającym się zjeździe NRL. Aptekarze zapewniają jednak, że _ w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia pacjenta należy realizować recepty zgodnie z obowiązującymi przepisami _.

Czytaj więcej o zamieszaniu wokół recept
Pacjenci się skarżą, rzecznik znalazła sposób Rzecznik Praw Obywatelskich uważa, że należy jak najszybciej wprowadzić w całym kraju elektroniczne karty ubezpieczenia zdrowotnego.
Wojna o recepty. Oto jej prawdziwe powody Lekarze rzeczywiście mogą stracić na wprowadzonych zmianach. Zyska za to budżet NFZ. Jaka jest stawka w tej rozgrywce?
Tylko 6 błędnych recept. Jest o co walczyć? Sporadycznie zdarzają się przypadki, że lekarz wypisze receptę osobie nieuprawnionej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)