Notowania

litwa
24.01.2013 16:59

Zanieczyszczone mleko powodem kontroli polskich słodyczy

Służby weterynaryjne rozpoczęły kontrole we wszystkich sklepach i na bazarach. Sprawdzane są nie tylko polskie słodycze, ale i przedsiębiorstwa, które importują z Polski mleko w proszku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bokstaz/Dreamstime)

Litwa rozpoczęła kontrolowanie polskich słodyczy. Litewska Państwowa Służba Żywności i Weterynarii sprawdza, czy na litewski rynek nie trafiła polska czekolada wyprodukowana z zanieczyszczonego mleka w proszku.

Specjaliści mówią, że ocenili już możliwe niebezpieczeństwo dla zdrowia konsumentów oraz ile na litewskim rynku jest polskich słodyczy. Służby weterynaryjne rozpoczęły kontrole we wszystkich większych i mniejszych sklepach i na bazarach. Sprawdzane są nie tylko polskie słodycze, ale i przedsiębiorstwa, które importują z Polski mleko w proszku.

Na razie nie znaleziono zakażonych produktów, ale postanowiono tymczasowo wycofać z rynku niektóre wyroby cukiernicze z Polski - takie jak _ Vanilia wafers _, _ Słodka nutka _ i inne.

Jak podaje komunikat Państwowej Służby Żywności i Weterynarii - wafle i rurki waflowe firmy Magnolia zostały wyprodukowane z mleka w proszku zanieczyszczonego nieznaną substancją. Wyroby te sprowadza na Litwę centrum handlowe _ Rimi _, które po otrzymaniu informacji o możliwym zanieczyszczeniu produktów, wstrzymało sprzedaż podejrzanych słodyczy.

Czytaj więcej w Money.pl
Wiemy, dokąd trafiło skażone mleko w proszku W szczekocińskiej mleczarni był już prokurator z Myszkowa. Zabezpieczone zostały próbki mleka oraz dokumentacja dot. kontrahentów spółdzielni.
Trutka na szczury w słodyczach? Uważaj! Wczoraj Główny Inspektor Sanitarny podał, że słodycze firmy Magnolia wyprodukowane po 22 listopada 2012 r. należy zwrócić lub natychmiast wyrzucić.
Tagi: litwa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz