Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zapatero chce zmian. Hiszpania bardziej wiarygodna?

0
Podziel się

Premier Zapatero zaproponował, by idąc za przykładem innych krajów UE, Hiszpania wprowadziła regułę gwarantującą stabilność budżetu.

Zapatero chce zmian. Hiszpania bardziej wiarygodna?
(photo-service.europarl.europa.eu)
bEpxvgOJ

Hiszpański premier Jose Luis Rodriguez Zapatero zaproponował, by idąc za przykładem innych krajów UE, Hiszpania przeprowadziła reformę konstytucji i wprowadziła regułę gwarantującą stabilność budżetu.

Według premiera, reforma, która dotyczyłaby zarówno deficytu strukturalnego jak i zadłużenia, zapewniłaby Hiszpanii średnio- i długookresową stabilność budżetową. _ - Budowałaby ona zaufanie do hiszpańskiej gospodarki _ - oświadczył Zapatero w Kongresie Deputowanych. - _ Reforma mogłaby zostać zatwierdzona natychmiast _- dodał hiszpański premier.

_ - Ponieważ chodzi o strategiczną decyzję strukturalną, dotycząca całego społeczeństwa hiszpańskiego, musimy być w stanie zapisać tę regułę w naszej konstytucji, tak jak robią to lub zamierzają zrobić inne wielkie europejskie gospodarki _ - podkreślił Zapatero.

bEpxvgOL

Lider opozycyjnej prawicowej Partii Ludowej Mariano Rajoy zapowiedział, że jego ugrupowanie poprze reformę konstytucji.

16 sierpnia Francja i Niemcy zaproponowały, by 17 krajów strefy euro określiło w ustawie zasadniczej do połowy 2012 r. limit budżetowy w celu osiągnięcia zrównoważonego budżetu.

W Niemczech limity dotyczące stabilności finansów publicznych zostały już wpisane w konstytucję, podczas gdy we Francji zasady te są źródłem gorącej debaty między rządem a opozycją. Polska konstytucja ogranicza dług publiczny do 60 proc.

Czytaj więcej o sytuacji w Hiszpanii
[ ( http://static1.money.pl/i/h/206/t124878.jpg ) ] (http://dom.money.pl/wiadomosci/rynki-zagraniczne/artykul/hiszpania;obniza;podatek;od;sprzedazy;domow,151,0,895127.html) Ta decyzja ma sprawić, że boom powróci Madryt zamierza walczyć z poważną zapaścią na rynku budowlanym. Bronią będą cięcia podatków.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/176/t45488.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/powrot;do;handlu;rodem;z;sredniowiecza;hiszpanie;przez;kryzys;rezygnuja;z;pieniedzy,47,0,888879.html) Cofają się do średniowiecza. Przez kryzys W Hiszpanii wraz z kryzysem, coraz większa popularnością cieszą się bazary - istniejące zarówno w rzeczywistości, jak i cyberprzestrzeni - na których można wymieniać przedmioty i usługi. Coraz więcej osób uczęszcza też na warsztaty, na których można nauczyć się naprawy sprzętu domowego.
bEpxvgPm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)