Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zapłacimy podatek przy okazji zakupów

0
Podziel się:

Nowa ustawa o usługach płatniczych przewiduje, że w supermarketach, galeriach handlowych czy przy osiedlowych sklepach.

Zapłacimy podatek przy okazji zakupów
(Larsz/CC/Flickr)

W supermarketach będzie można płacić nie tylko tak jak teraz za czynsz, gaz, prąd. Od jutra wchodzi w życie nowa ustawa o usługach płatniczych przewidująca, że w supermarketach, galeriach handlowych czy przy osiedlowych sklepach będzie można płacić także podatki.

Jak powiedziała IAR Wiesława Dróżdż z ministerstwa finansów, chodzi o to, by ułatwić życie osobom, dla których rozliczenie się z urzędem podatkowym bylo do tej pory problemem._ Łatwiej będzie osobie, która ma bliżej sklep z punktem płatniczym niż do urzędu skarbowego. Wielu starszych ludzi woli osobiście zapłacić niż dokonywać przelewu w internecie - _ tłumaczy.

Wiesława Dróżdż zaznaczyła, że płacenie podatków w sklepach będzie bezpieczne między innymi dzięki temu, że każdy punkt opłat będzie musiał mieć specjalne zezwolenie i być zarejestrowany.

POSŁUCHAJ WIESŁAWY DRÓŻDŻ:

Będzie też pod kontrolą Komisji Nadzoru Finansowego. Nowe formy zapłaty mają ułatwić życie przede wszystkim tym podatnikom, którzy nie prowadzą własnych firm. Oznacza to, że w tej formie podatek będą mogły płacić także osoby rozliczające się z wynajmowania mieszkań.

Z nowych rozwiązań oprócz osób fizycznych będą mogli też skorzystać mikroprzedsiębiorcy. Pozostałe firmy nadal muszą rozliczać się z fiskusem za pośrednictwem rachunków bankowych

O podatkach w Polsce czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/117/t135541.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/eksperci;prawo;podatkowe;jest;przestarzale;potrzebne;nowe;ustawy,245,0,928245.html) Szykują się zmiany w podatkach. Zobacz jakie Specjaliści podatkowi są zgodni - nie da się już nowelizować ustaw o podatkach. Potrzebne są świeże ustawy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/36/t25636.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/rekordowo;duzo;podatnikow;wsparlo;organizacje;pozytku;publicznego,93,0,927069.html) Tym rekordem możemy się chwalić Organizacje pożytku publicznego dostały 400 milionów 200 tysięcy złotych. To najlepszy wynik w historii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t132229.jpg ) ] (http://dom.money.pl/wiadomosci/poradniki/artykul/jak;uniknac;23;proc;podatku;przy;kupnie;mieszkania,36,0,940324.html) Jak uniknąć 23 proc. podatku przy kupnie mieszkania? Podatek od towarów i usług stanowi znaczną część ceny mieszkań oferowanych konsumentom.
podatki
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)