Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wynagrodzenia
02.07.2018 17:54

Zarobki kierowców. Na ich konto wpływa nawet ponad 7 tys. zł

Profesjonalni kierowcy zarabiają średnio 5 tys. zł na rękę, o 1,6 tys. więcej niż przeciętny Polak. Ale dużo jest takich, którzy za pracę za kółkiem dostają nawet 7 tys.

Podziel się
Dodaj komentarz
(rasica/Fotolia.com)
Im lepsze uprawnienia i dłuższe trasy, tym lepsze wynagrodzenie dla kierowcy

Profesjonalni kierowcy zarabiają średnio 5 tys. zł na rękę, o 1,6 tys. więcej niż przeciętny Polak. Wielu jest takich, którzy za pracę za kółkiem dostają nawet 7 tys. zł.

5032 zł netto - tyle wynoszą przeciętne zarobki profesjonalnego kierowcy w Polsce. Tak wynika z raportu firmy TransJobs.eu. To znacznie więcej niż wynosi przeciętna płaca w Polsce. Jednak kierowcy mogą być też zadowoleni z innego powodu - pensje im ciągle rosną. W zeszłym roku ich miesięczne wynagrodzenie było o ok. 230 zł niższe.

*Kierowcy wielkich transportów to elita w swoim fachu. Najmniejsza pomyłka oznacza wielkie kłopoty. Zobacz wideo: *

Sporo jest takich kierowców, którzy zarabiają ponad 6 tys. (ok. 15 proc.). Z kolei aż 20 proc. kierowców deklaruje, że co miesiąc na konto wpływa im ponad 7 tys. zł.

Z drugiej jednak strony połowa przebadanych kierowców nie zarabia tych przeciętnych 5 tysięcy, a są tacy, którzy muszą pracować na minimalne stawki, które obowiązują w Polsce.

Skąd te dysproporcje? Według autorów raportu na te najwyższe wynagrodzenia mogą liczyć kierowcy, którzy jeżdżą na międzynarodowych trasach i mają uprawnienia do kierowania dużymi ciężarówkami z naczepami. Niższe wypłaty dostają ci, którzy jeżdżą małymi autami dostawczymi po krajowych trasach. Z badania TransJobs.eu wynika także, że kierowcy, którzy zmieniają często swoich pracodawców, zwykle pracują za lepsze pieniądze.

* * Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl * *

Tagi: wynagrodzenia, spedycja, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-07-2018

trakerPo pierwsze- na międzynarodówce przestrzegamy obowiązującego czasu pracy, ponieważ kary są potężne.Po drugie- na rękę mam 7 tysięcy. Po trzecie- nie … Czytaj całość

02-07-2018

Krawat79To czemu brakuje kierowców? Proponuję redakcji mały test. Proszę wybrać dwóch śmiałków z pośród waszych pracowników i dogadać się z jakąś firma … Czytaj całość

02-07-2018

Wiem jak to wyglądaKierowcy spędzają swoje życie jak pies na łańcuchu uwiązany do budy . Spanie w zimnej budzie gdzieś na parkingu , mycie się z bańki na wodę również na … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (59)