Notowania

Zarobki pilotów. PLL LOT zwalnia i chwali się płacami

Trwa strajk pracowników PLL LOT. W poniedziałek zwolnionych zostało 67 protestujących osób. A narodowy przewoźnik chwali się płacami w firmie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Krupa)

Spór między związkami zawodowymi działającymi w LOT a władzami spółki nabiera na sile. Związkowcy chcą powrotu do pracy zwolnionych pracowników, w tym i szefowej Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego oraz lepszych warunków zatrudnienia.

Pierwotna przyczyną sporu był bowiem wypowiedziany w 2013 roku regulamin wynagradzania z 2010 roku. LOT wówczas stanął na krawędzi bankructwa i musiał przeprowadzić restrukturyzację. Stare zasady dotyczące wynagrodzeń zostały zastąpione nowymi, ramowymi, które zdaniem pracowników są mniej korzystne.

Tymczasem we wtorek "Super Express” pisze o wynagrodzeniach w PLL LOT. Jak poinformowało dziennik biuro prasowe spółki, na przestrzeni lat 2011-2017 pensje w LOT rosły. Dziś stewardesa zarabia między 5 a 8 tys. zł brutto Starsza stewardesa między 6,5 a 10 tys. zł.

Ile mogą dostać piloci? Z informacji, jakie uzyskał ”SE” w LOT, pilot boeinga 787 może liczyć na 18,5 tys zł do nawet 37 tys. zł brutto z dietami.

W związku z poniedziałkowym protestem związków zawodowych działających w LOT wystąpiły opóźnienia i odwołania 12 rejsów.

Na wtorek związkowcy zapowiadają kolejny, 6. dzień strajku. Rano samoloty z Warszawy startowały o czasie, odwołane były jednak niektóre przyloty samolotów PLL LOT.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: strajk w lot, lot, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-10-2018

RobA może tak napiszecie ile zarabiają pisoskie pasożyty z zarządu, którzy doprowadzili LOT do ruiny?

23-10-2018

AraJuż im się w głowach poprzewracało od pieniędzy. Ciągle mało. A co mają powiedzieć inne zawody.

23-10-2018

RobA może tak napiszecie ile zarabiają pisoskie pasożyty z zarządu, którzy doprowadzili LOT do ruiny?

Rozwiń komentarze (683)