Notowania

Zarobki posłów. Pracują ciężej niż inni Polacy?

Posłowie pracują ciężej niż pozostali Polacy? Możliwe, bo poza pensją, dietą i immunitetem, mają też wielokrotnie wyższą kwotę wolną od podatku niż reszta obywateli.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jan BIELECKI)

Posłowie pracują ciężej niż pozostali Polacy? Możliwe, bo poza pensją, dietą i immunitetem, mają też wielokrotnie wyższą kwotę wolną od podatku niż reszta obywateli. Postanowiliśmy zapytać posłów, jak ciężko pracują.

Każdy poseł i senator otrzymuje co miesiąc około 10 tys. zł pensji. To 5 razy tyle, ile wynosi minimalne wynagrodzenie. Do tego trzeba doliczyć ponad 2 tys zł miesięcznej diety. Poseł lub senator może ją wydawać na wszystko, co ma związek z pracą posła: dojazdy, wyżywienie czy organizację spotkań z wyborcami.

Utrzymanie parlamentarzystów kosztuje polski budżet w sumie ponad 11 milionów złotych miesięcznie.

Do tego, opinię publiczną zelektryzowała ostatnio wieść, że kwota wolna od podatku dla parlamentarzystów to 27 360 zł w skali roku. Dla większości polskich podatników to 3091 zł. Wicepremier Mateusz Morawiecki tłumaczył, że posłom się ona należy, bo ciężko pracują. Jak rzeczywiście wygląda praca przy ul. Wiejskiej?

Tagi: zarobki posłów, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-12-2016

jaca hdto się qrna pozwalniajcie w uj nikt za wami płakał nie będzie na pewno ,świnie też są ciągle nie nażarte

03-12-2016

XxxGdzie ta dobra zmiana? Brak szacunku dla obywateli, pycha i arogancja tego rządu i posłów a ponoć tak rządzili poprzednicy. Najprawdopodobniej już … Czytaj całość

02-12-2016

tadiTo po co się pchają do tego sejmu starzy i nieudolni. Pawłowicz za swoją pracę powinna otrzymywać 1/4 pensji, Przecież to stara kobieta umęczona i … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (607)