Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zasiłek pielęgnacyjny i opiekuńczy w górę. Rząd przyjął zmiany

Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie dotyczące podwyższenia świadczeń dla rodzin, poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS).

Podziel się
Dodaj komentarz
(Krystian Dobuszynski/REPORTER)

Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie, które zakłada wzrost świadczeń rodzinnych: zasiłku pielęgnacyjnego, specjalnego zasiłku opiekuńczego i zasiłku dla opiekuna dorosłej osoby niepełnosprawnej. Podwyżka zacznie obowiązywać od 1 listopada.

O przyjęciu rozporządzenia przygotowanego przez resort rodziny informuje w komunikacie Centrum Informacji Rządu:

"Od 1 listopada 2018 r. wzrosną kwoty następujących świadczeń rodzinnych: zasiłek pielęgnacyjny - 184,42 zł (wzrost o 31,42 zł) - I etap. Od 1 listopada 2019 r. będzie wynosił 215,84 zł (wzrost o o 31,42 zł) - II etap. Docelowo kwota tego zasiłku wzrasta o ponad 40 proc. Specjalny zasiłek opiekuńczy - 620 zł (wzrost o 19,2 proc., czyli o 100 zł)" - czytamy w komunikacie resortu.

Rząd zdecydował też, aby zwiększona została kwota zasiłku dla opiekuna i wyniesie 620 zł (wzrost o 100 zł).

Zobacz także: Jesteś rodzicem? Zobacz na co możesz liczyć od państwa

Resort podkreślił jednocześnie, że zasiłek pielęgnacyjny wzrośnie po raz pierwszy od 12 lat.

"Kwota zasiłku pielęgnacyjnego ostatni raz była podnoszona w 2006 r. Podwyżka obejmie ok. 912 tys. osób z niepełnosprawnością. To zmiana postulowana i oczekiwana przez środowisko osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. W tym roku nastąpi pierwszy etap zrównania zasiłku pielęgnacyjnego z dodatkiem pielęgnacyjnym, wypłacanym przez ZUS, a w 2019 drugi etap"- powiedziała minister Elżbieta Rafalska cytowana w komunikacie.

Tagi: zasiłek pielęgnacyjny, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-07-2018

POLNAJNIŻSZA KRAJOWA PENSJA POWINNA WYNOSIĆ 3 TYŚ. NETTO ,ŻEBY LUDZIE GODNIE ŻYLI I BY NIE POTRZEBA BYŁO ZASIŁKÓW OD PAŃSTWA , A EMERYTURA … Czytaj całość

31-07-2018

POLAKZMNIEJSZYĆ LICZBĘ POSŁÓW DO STU JAK W SENACIE

31-07-2018

ola"Dziękuję" za 200zł miesięcznie renty rodzinnej na 2 dzieci w wieku szkolnym. Mąż zmarł w zeszłym roku i "hojny" POLSKI RZĄD a … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (160)