Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Jacek Frączyk
Jacek Frączyk
|

Polacy uwielbiają zasiłki. Szczególnie dwa nowe pomysły rządu

145
Podziel się

Partia rządząca swoimi działaniami dobrze rozpoznała oczekiwania Polaków. Ludzi nie interesują jakieś tam obniżki podatków. Chcą coś dostać od państwa. Nawet jeśli przedtem sami za to w podatkach zapłacili.

Minister Rafalska swoja popularność zawdzięcza entuzjazmowi Polaków odnośnie zasiłków
Minister Rafalska swoja popularność zawdzięcza entuzjazmowi Polaków odnośnie zasiłków (east news/ Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)
bCZqKQDF

Rząd własnych pieniędzy nie ma. Wszystkie musi zabrać w podatkach, które płacimy jako pracownicy, konsumenci, przedsiębiorcy. Jeśli coś nam wypłaca, to zawsze z naszych własnych pieniędzy. Potrącając prowizję za obsługę wypłaty.

Formalnie, zamiast wprowadzać Program 500+, taniej byłoby skorygować PIT i odejmować te pieniądze od podatku i składek ZUS. Nie trzeba wtedy obsługiwać przesyłania i odbioru wniosków, kontrolować zasadność przyznania świadczenia, zatrudniać ludzi, którzy wykonują prace niespecjalnie w sumie potrzebną. Wszystkim zająłby się urząd skarbowy.

Tyle, że wtedy człowiek wiedziałby, że państwo nie rozdaje prezentów, ale zwraca to, co wcześniej zabrało. A tak... każdy lubi przecież dostawać prezenty.

bCZqKQDH

Zobacz też: Wiceminister: 300 plus nie wpływa na ceny podręczników

CBOS przeprowadził w maju badanie, w którym sprawdził jakie prezenty... tj. jakie zasiłki Polacy chcieliby dostać najbardziej. Na liście znalazło się siedem wychodzących z rządu nowych propozycji odnośnie form świadczenia.

bCZqKQDN

Ankietowani mogli zaznaczyć dwie możliwości. Okazuje się, że aż 40 proc. ludzi najbardziej porusza los matek, które zajmowały się liczną gromadką dzieci i domem, a potem nie mają co do garnka włożyć na emeryturze, bo zarobkowo pracował tylko mąż. Wicepremier Beata Szydło zaproponowała w kwietniu, żeby dostały przynajmniej emerytury minimalne. Obecnie system pełne emerytury płaci tylko tym paniom, które odprowadzały składki na ubezpieczenie społeczne od pracy przez 20 lat.

Na drugim miejscu w sympatii Polaków znalazł się program 300+ z głosami poparcia od 39 proc. ankietowanych. Finansowanie wyprawki szkolnej dla wielu jest problemem, bo przychodzi na człowieka akurat po wydatkach wakacyjnych. W ten sposób rząd chce zakończyć tę bolączkę, wcześniej nieco uśmierzoną poprzez „darmowe” (darmowe, czyli opłacone z naszych podatków) podręczniki.

Na kolejnym miejscu są bezpłatne leki dla kobiet w ciąży - minister zdrowia Łukasz Szumowski wyjaśniał już, że tych darmowych nie będzie dużo, bo kobiety w ciąży generalnie wiele leków nie potrzebują. Wymieniał no-spa, beta mimetyki i leki dedykowane do leczenia nadciśnienia u kobiet w ciąży.

Tylko dwa procent nie chce zasiłków

Za najmniej atrakcyjne uznajemy bony na sport i kulturę dla niepracującej młodzieży (proponowano 500 zł rocznie) oraz ułatwienia i stypendia dla studentek-matek. Faktycznie grupa zainteresowanych jest względnie najwęższa.

bCZqKQDO

Odpowiedź, że żaden z zasiłków się nie podoba dało zaledwie 2 proc. respondentów. Oznacza to, że aż 98 proc. jest zdania, że zasiłki to coś pozytywnego. Być może je lubią, a być może mają świadomość, że obniżki podatków i tak nie będzie, to niech chociaż w ten sposób pieniądze wrócą do nas.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bCZqKQEi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(145)
Lewicowiec z ...
2 lata temu
PROPAGANDA i nic po za tym !!!
Lila
2 lata temu
Nie róbcie badań pod Żabką w godzinach kiedy normalni ludzie są w pracy. Ktoś kto pracuje nie powie, że chce emerytury dla kobiety, która nigdy nie pracowała.. całe to rozdawnictwo pogłębia tylko patologię, bo czy nie lepiej żeby ludzi było stać na wyprawki, na utrzymanie dzieci?? Pozwólcie ludziom dobrze zarabiać, dajcie ludziom pracującym odpocząć (skrócenie tygodniowego czasu pracy!!!), podnieście kwotę wolną od podatku a wszystkich będzie stać na normalne życie. Przestańcie obciążać ludzi pracujących bo niedługo nie będzie komu pracować na cały ten socjal.
anka
2 lata temu
To rozdawalnictwo pieniędzy z podatków wyjdzie PiS-owi bokiem.
bCZqKQEj
Jarosław K. z...
2 lata temu
Produkcja patologii trwa jak trwam.
ZORRO
2 lata temu
WYNIKI ANKIET ŚWIADCZĄ O POZIOMIE EDUKACJI SPOŁECZEŃSTWA - I STĄD TAKI POZIOM POPARCIA DLA PIS-u ./PRAWO WYBORCY PIS /!!!!!!!!!!!!
Najnowsze komentarze (145)
NKH
rok temu
NIE OBRAŻAJCIE KOMUNY PZPR-OWSKIEJ BO ONA NIE ROZDAWAŁA TAK BEZMYŚLNIE PIENIĘDZY JAK PISS. ZASIŁEK NA DZIECKO BYŁ 70 ZŁ I NIC WIĘCEJ, BYŁY DOPŁATY DO PRZEDSZKOLI, ŻŁOBKÓW, KOLONII I WCZASÓW PRZEZ ZAKŁAD PRACY, CHORY MÓGŁ ŁATWIEJ WYJECHAĆ DO SANATORIUM. KAŻDY MÓGŁ WYPOŻYCZYĆ DO DOMU KSIĄŻKĘ Z BIBLIOTEKI UNIWERSYTECKIEJ/DZIŚ TO NIEMOŻLIWE/, BYŁY BARDZO ULGOWE BILETY DO TEATRU I OPERY, SZCZEGÓLNIE DLA UCZNIÓW I STUDENTÓW. NA TYM POLEGAŁO PAŃSTWO OPIEKUŃCZE PZPR I NIE WCISKAJCIE MŁODYM, ŻE W PRL BYŁO WYRZUCANIE PIENIĘDZY Z HELIKOPTERA NA OŚLEP.
karol
2 lata temu
To nie panstwo z perspektywami rozwoju i dobrobytu a opieka nad ludzkim poglowiem i cieplarnia dla patologii. Matka z czworgiem dzieci bez biografi zawodowej to albo zona zaradnego i dobrze zarabiajacego meza, ktorei i na starosc nic nie grozi, albo permanentna beneficjentka socjalu z perspektywa podobnej kariery dzieci, ktory to model ze wzgledu na intratnosc bedzie sie coraz bardziej rozpowszechnial
Volvo
2 lata temu
Tak rzadzi pis OKRASC POLAKOW BY POTEM DAC IM 500 ZL I MOWIC ZE TO pis IM TO DAJE OBLUDA I KLAMSTWO pis I ZLEJ ZMIANY
FILEN
2 lata temu
JAKBY W POLSCE LUDZIE GODNIE ZARABIALI SWOJE MIESIECZNE WYPLATY TO NIKT NIECHCIALBY NAWET 500 PLUS SMIECHEM JEST TO ZE WSZYSTKIE RZADY RZADZACE W POLSCE OTUMANIAJA SWOJ NAROD ZBIJAJA KOKOSY A SPOLECZENSTWU OCHLAPY I JESZCZE SIE SMIEJA ZE IM SIE UDALO I ZNOW MOZNA MOTC JAK SIE CHCE
Tomek
2 lata temu
Nieroby i pasożyty, które są obciążeniem dla ludzi pracujących. Nie mówię o normalnej rodzinie, która pracuje i pobiera 500 plus. Tylko o ochlejach, nygusach i śmieciach społecznych.
grzegorz
2 lata temu
Zgodzę się na emerytury dla kobiet które wychowały dzieci TYLKO pod 1 warunkiem: dzieci te po osiągnięciu wieku produkcyjnego będą SAMODZIELNE FINANSOWO (czyt. będą pracowały) i nie będą obciążać budżetu. Ma to być miarą tego jak dobrze zostały wychowane i wykształcone i za co właśnie matki miały by dostać emeryturę. Dla matek patologicznych rodzących dzieci zakładające kolejne patologiczne rodziny mówię stanowcze NIE!!!
emerytowana i...
2 lata temu
A kiedy rząd zapłaci mi za wychowanie 2 dzieci w stanie wojennym. Żeby kupić jedzenie (stanie kilka godzin w kolejce za mlekiem, chlebem itp), musiałam na wychowanie dzieci (urlop macierzyński trwał 2,5 miesiąca) wziąć 6 lat bezpłatnego wychowawczego. Żyłam z jednej pensji męża (świeżo po studiach) i nawet wydatek na kupno majtek był problemem. Weszła ustawa , ze ten okres należy liczyć jak okres składkowy, a ja do dzisiaj mimo składania podania o zmianę wysokości emerytury, nie dostałam ani grosza więcej. Podobno rocznik 1953 nie dostaje. Złodzieje z rządu całe życie mnie okradali, a teraz każą mi jeszcze płacić na 500+ dla bogaczy.
suweren
2 lata temu
wystarczy urodzic 4 dzieci brac 2000zl co miesiac a potem emeryturka w granicach 1200zl ---zyc nie pracowc oto motto rzadzacych
bCZqKQEb
Kocur
2 lata temu
TAK NIE MOJE TO MOGE ROZDAC , a co mi tam niech się potem Drudzy Martwią . Bo po nas może być potop .
Janina
2 lata temu
A co z tymi matkami co urodziły 6 dzieci i pracowały. Ja mam 34 lata pracy i emeryturę najnisza.Powinien być jakiś dodatek dla tych matek. Bardzo cieszko było ale żeby dac dziecku kawałek chleba musiałam iść do pracy.Proszę o rozpatrzenie tej sprawy przerz rząd Polski.
ZK590
2 lata temu
czy ci sprawiedliwi dobroczyńcy z rządu nie widzą, nie słyszą, że Polacy nie godzą się na utrzymywanie leniwych, bezmyślnych ale cwanych ludzi.
Asdfgg
2 lata temu
A kiedy wreszcie ta dojna zmiana zajmie się matkami samotnie wychowującymi jedno dziecko? My mamy tylko pracować i płacić na patologię, która siedzi sobie w domach, płodzi co roku kolejne dzieci i żyje z naszych podatków, bo pracą przecież rączek sobie nie pobrudzą? Czy moje dziecko jest gorsze od tamtych? Może i tak, bo poza tym, że "tatuś" ma go głęboko w @,to został kiedyś przez nas adoptowany, a teraz żadna pomoc od państwa nam się nie należy, bo przecież ja zarabiam aż 2 tys netto. Tylko dlaczego nikt nie bierze pod uwagę, że muszę wynająć sobie mieszkanie, zrobić opłaty, zapłacić dziecku za obiady i zajęcia pozalekcyjne. TO wszystko też kosztuje, ale wychowuję 1 dziecko, to powinnam mieć na wszystko.
u64rfgkhlj;kp...
2 lata temu
Już niedługo rezygnuję z pracy. Wtedy będziecie mnie utrzymywać, a ja.... oddam się błogiemu wypoczynku. Wstanę o 10, kawka, państwowe śniadanko. TV i sport, państwowy obiadek. Czas wolny (może kino, basen) państwowa kolacyjka i zasłużony sen. A wy ...... do roboty! abym miał za co żyć.
pol
2 lata temu
grecja pozdrawia juz niedługo nasz kryzys bedzie waszym kryzysem
...
Następna strona