Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zaskakujące wyniki sondażu. PSL poza parlamentem

W Sejmie znalazłyby się cztery partie. Czy Platforma dogoni PiS?

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

40-procentowe poparcie PiS i o pięć punktów mniejsze PO. Takie wyniki przynosi najnowszy sondaż TNS Polska na zlecenie Telewizji Polskiej. Badanie wykonano już po _ drugim exposé _ premiera, wygłoszonym wczoraj w Sejmie.

Według sondażu, w Sejmie znalazłyby się cztery partie. Poza Prawem i Sprawiedliwością oraz Platformą obywatelską, próg wyborczy przekroczyłyby: Sojusz Lewicy Demokratycznej - 13 procent oraz Ruch Janusza Palikota - 7 procent.

Cztery pozostałe ugrupowania uwzględnione w sondażu znalazłyby się poniżej pięcioprocentowego progu. Są to: Polskie Stronnictwo Ludowe (2 proc.), Solidarna Polska (1 proc.), Nowa Prawica (0 proc.) i Polska Jest Najważniejsza (0 proc.)

Badanie na zlecenie Telewizji Polskiej zrealizował TNS Polska. Sondaż przeprowadzono telefonicznie wczoraj, 12 października, na grupie 1000 dorosłych Polaków.

Czytaj więcej w Money.pl
Alarm dla Platformy. Polacy już w nią nie wierzą? PO wciąż traci poparcie, a tymczasem partia Jarosława Kaczyńskiego mocno zyskuje. Zobacz wyniki najnowszego sondażu.
Afery zaszkodziły koalicji? Oto wyniki sondażu Obciążające rządzących taśmy, lawina oskarżeń o nepotyzm, afera Amber Gold i przypadki młodego Tuska. Tak podziałały na wyborców.
Najnowszy sondaż. Zaskakujący wynik PO Zamieszanie związane z wprowadzeniem w życie ustawy refundacyjnej, nowe fakty w sprawie katastrofy Smoleńskiej oraz spór o ACTA. Zobacz jak wpłynęły na poparcie dla partii.
Tagi: sondaż poparcia dla partii, psl, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz