Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pko bp
15.09.2009 08:20

Zbigniew Jagiełło pokieruje bankiem PKO BP

Zmiana na fotelu prezesa największego polskiego banku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(urbanlegend/CC/Flickr)

Zbigniew Jagiełło został nowym prezesem PKO BP.

Nowym prezesem banku PKO BP został Zbigniew Jagiełło, dotychczasowy prezes Pioneer Pekao TFI i Pioneer Pekao Investment Management - poinformował bank w komunikacie. Rada nadzorcza powołała go na to stanowisko z dniem 1 października.

Jednocześnie decyzją rady nadzorczej Wojciech Papierak, wiceprezes zarządu PKO BP, z dniem 1 października 2009 r. przestanie pełnić obowiązki prezesa banku.

Wybór Zbigniewa Jagiełły na stanowisko szefa PKO BPmoże być zaskoczeniem. Wśród faworytów, którzy wystartowali w konkursie, wymieniano przede wszystkim Wojciecha Papieraka.

Jagiełło nigdy wcześniej nie kierował bankiem. Ma jednak bardzo duże doświadczenie w branży finansowej. Od 1995 roku jest związany z Pioneer Pekao TFI, czyli największym TFI na polskim rynku.

Nowy szef PKO BP jest już szóstym z kolei prezesem banku w ciągu ostatnich trzech lat. Jego poprzednik Jerzy Pruski został odwołany w lipcu.

Tagi: pko bp, giełda, wiadomości, waluty, gospodarka, pieniądze, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo, banki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz