Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zderzenie pociągów. Przewoźnicy zapowiadają odszkodowania dla rannych i rodzin ofiar

0
Podziel się:

Przewoźnicy do których należały pociągi uczestniczące w katastrofie zapowiedzieli rekompensaty także dla rannych.

Zderzenie pociągów. Przewoźnicy zapowiadają odszkodowania dla rannych i rodzin ofiar
(PAP/Grzegorz Michałowski)

Spółki PKP Intercity i Przewozy Regionalne, do których należą pociągi uczestniczące we wczorajszej katastrofie kolejowej w okolicy Szczekocin, zapowiadają odszkodowania dla rannych i rodzin ofiar wypadku - poinformowali przedstawiciele spółek.

Michał Wrzosek z centrali Spółki PKP Intercity S.A. poinformował, że osoby, które zostały ranne oraz rodziny ofiar otrzymają odszkodowania. - _ Procedura została już uruchomiona. Jesteśmy ubezpieczeni na wypadek takich sytuacji. Każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie _ - powiedział.

Odszkodowania dla pasażerów zapowiedziała również rzeczniczka Przewozów Regionalnych Katarzyna Mirowska. - _ Spółka Przewozy Regionalne posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, dlatego osoby poszkodowane i ich rodziny mogą pisemnie zgłaszać się do centrali spółki lub zakładów regionalnych i tam przesłać wniosek o odszkodowanie. Wniosek zostanie przekazany ubezpieczycielowi _ - powiedziała.

Wczoraj wieczorem w pobliżu Szczekocin koło Zawiercia czołowo zderzyły się pociągi TLK _ Brzechwa _ z Przemyśla do Warszawy Wschodniej i Interregio _ Jan Matejko _ relacji Warszawa Wschodnia - Kraków Główny. Pociąg Warszawa-Kraków wjechał na tor, po którym z naprzeciwka poruszał się pociąg Przemyśl-Warszawa. Zginęło 16 osób, a 57 zostało rannych.

Osoby, które odniosły obrażenia, leżą w 14 szpitalach w trzech województwach: śląskim, małopolskim i świętokrzyskim - podał w niedzielę po południu Śląski Urząd Wojewódzki.

Więcej o katastrofie pod Szczekocinami czytaj w Money.pl
Znaleziono "czarne skrzynki" z rozbitych pociągów Zapisy z rejestratorów lokomotyw pomogą w wyjaśnianiu przyczyn katastrofy pod Szczekocinami.
Można było zapobiec zderzeniu pociągów - uważają eksperci Powodem katastrofy może być modernizacja kolei, która powoduje chaos w pracy osób odpowiedzialnych za ruch na torach.
Tak ratują ludzi. Kto za co odpowiada? Zobacz jak w przypadku katastrof pracują służby ratownicze.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)