Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Żelichowski: To zielone światło dla reform

0
Podziel się:
Żelichowski: To zielone światło dla reform
bFdNMLat

Jeśli potwierdzi się zwycięstwoBronisława Komorowskiegow wyborach prezydenckich, będzie to oznaczało zielone światło dla reform, bez obaw o prezydenckie weto - oceniaStanisław Żelichowski, szef klubu PSL.

Pierwsze sondażowe wyniki w II turze wyborów prezydenckich dają minimalne zwycięstwo Komorowskiemu. TNS OBOP dla TVP: Komorowski - 53,1 proc., Kaczyński - 46,9 proc.; SMG KRC dla TVN: Komorowski - 51,8 proc., Kaczyński - 48,2 proc.; Homo Homini dla Polsatu: Komorowski 51 proc., Kaczyński - 49 proc.

_ - Zwyciężyła Polska bardziej modernizacyjna, która chce pójść do przodu i chwała za to _ - powiedział Żelichowski. Podkreślił, że należy wstrzymać się ze świętowaniem zwycięstwa kandydata PO do czasu ogłoszenia oficjalnych wyników wyborów przez Państwową Komisję Wyborczą.

bFdNMLav

_ - Pamiętam czasy, to było zaLecha Wałęsy, kiedy startował w wyborach prezydenckich razem zAleksandrem Kwaśniewski. Wtedy kładłem się spać, gdy prowadził Wałęsa, a obudziłem się, kiedy wygrał Kwaśniewski w realnych wyborach _ - mówił Żelichowski.

W jego ocenie, gdyby sondażowe wyniki się potwierdziły, to dla koalicji rządzącej oznaczałoby, że będzie mogła rozwiązać wiele problemów, nie obawiając się o weto prezydenta. _ - Obecnie żyjemy w takich czasach, gdzie nie możemy tracić sił na zbędne kłótnie i awantury, tylko musimy pójść do przodu. Zwycięstwo Komorowskiego oznacza zielone światło dla reform, które chce przeprowadzić rząd PO-PSL _ - powiedział szef klubu PSL.

Jego zdaniem, Komorowski będzie prezydentem przewidywalnym. _ - Ta prezydentura będzie pozbawiona fajerwerków, zgodna z konstytucją, która daje prezydentowi ściśle określone kompetencje i zadania, w których Komorowski doskonale się odnajdzie _ - powiedział Żelichowski.

bFdNMLaW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)