Notowania

decyzje uokik
09.08.2012 23:48

Zgoda UOKiK na utworzenie spółki Elektrociepłownia Kędzierzyn

PGNiG Termika obejmie 80 proc. udziałów, a ZAK 20 proc. w spółce Elektrociepłownia Kędzierzyn.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kokkinaki/iStocphoto)

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na utworzenie spółki Elektrociepłownia Kędzierzyn przez PGNiG Termikę i ZAK - podał UOKiK w komunikacie prasowym.

PGNiG Termika obejmie 80 proc. udziałów, a ZAK 20 proc. w spółce Elektrociepłownia Kędzierzyn. Firma będzie zajmować się wytwarzaniem energii elektrycznej i cieplnej w nowo wybudowanej elektrociepłowni na terenie ZAK w Kędzierzynie-Koźlu. Jej moc ma wynosić 170-200 MW.

_ Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji _ - podał UOKiK w komunikacie.

PGNiG Termika jest największym na terenie Warszawy producentem ciepła i energii elektrycznej. Spółka ma trzy elektrociepłownie: Żerań, Siekierki i Pruszków oraz trzy ciepłownie: Wola, Kawęczyn i Regaty. PGNiG Termika należy do Grupy PGNiG, która zajmuje się m.in. poszukiwaniem, wydobyciem oraz importem gazu ziemnego.

ZAK z Kędzierzyna-Koźla jest jednym z największych producentów chemicznych w Polsce. Wytwarza m.in. nawozy azotowe. Spółka należy do Grupy Azoty Tarnów.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli uczestniczą w niej przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Czytaj więcej w Money.pl
Jest zgoda: Porsche Holding może przejmować Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że nie doprowadzi to do istotnego ograniczenia konkurencji.
Jest zgoda. Ta spółka może przejąć Puławy Podstawą zgłoszenia do UOKiK było ogłoszenie przez Synthos wezwania na 100 proc. akcji Puław.
Giełdowy gigant zapłaci ogromną karę. Za co? Decyzję uzasadnia to odmową podpisania przez spółkę kompleksowej umowy na dostawy gazu z firmą NowyGaz.
Tagi: decyzje uokik, pgnig termika, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz