Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zima w Europie. Niezwykle wysokie temperatury w Bułgarii

0
Podziel się:

Tegoroczna zima jest w Bułgarii niezwykle ciepła. Po niewielkich opadach śniegu w listopadzie obecnie jest sucho, a meteorolodzy przewidują na wiosnę suszę.

Zima w Europie. Niezwykle wysokie temperatury w Bułgarii
(Robert Brook/CC/Flickr)

Absolutny rekord ciepła, 21,8 st.C, odnotowano dziś w mieście Weliko Tyrnowo w środkowej Bułgarii. Według Instytutu Meteorologicznego Bułgarskiej Akademii Nauk w ciągu ponad 100 lat obserwacji pogody tak wysokiej temperatury w środku zimy nie było.

Poniedziałek był też dniem rekordowo wysokich temperatur w 16 innych bułgarskich miastach całego kraju. W Szumenie na północnym wschodzie było 19,9 stopni, w Burgas nad Morzem Czarnym - 18,9.

Tegoroczna zima jest w Bułgarii niezwykle ciepła. Po niewielkich opadach śniegu w listopadzie obecnie jest sucho, a meteorolodzy przewidują na wiosnę suszę. Brak śniegu w górach powoduje poważne straty w branży turystycznej.

Nietypowo wysokie temperatury sprzyjają grypie. W regionach Burgas, Sofii i kilku innych miastach ogłoszono epidemię. Według głównego inspektora sanitarnego Angeła Kunczewa do końca tygodnia epidemia zostanie ogłoszona w półtoramilionowej stolicy kraju.

Czytaj więcej w Money.pl

Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)