Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ziobro chce wyjaśnień w sprawie memorandum gazowego

0
Podziel się:

Solidarna Polska domaga się zwołania sejmowej komisji gospodarki.

Ziobro chce wyjaśnień w sprawie memorandum gazowego
(Stanislaw Kowalczuk/East News)

Solidarna Polska domaga się zwołania sejmowej komisji gospodarki. Podczas tajnego posiedzenia, posłowie mieliby się zapoznać z rządową instrukcją, o której mówił wicepremier Janusz Piechociński.

Lider partii Zbigniew Ziobro przekonywał podczas konferencji, że sprawa jest bardzo ważna. Przy okazji chwalił szefa komisji - Adama Jasińskiego z PiS-u - że zdecydował się zwołać posiedzenie. Zdaniem Ziobry, tylko na zamkniętym spotkani.

_ - To bardzo ważna informacja, dlatego, że będzie można zbadać co tak naprawdę stało się w tej sprawie. Czy nie było przypadkiem tak, że premier Donald Tusk z wicepremierem Piechocińskim ponad głowami swoich ministrów, miedzy innymi pana ministra skarbu, zdecydowali o uczynieniu gestu sprzecznego z całą dotychczasową polityką wschodnią jaka była prowadzona przez poszczególne rządy polskie niezależnie od opcji politycznej - _powiedział Ziobro.

Ziobro wyjaśnił, że dotychczas nasza polityka zagraniczna opierała się na wzmocnieniu niezależności Ukrainy oraz uniezależnieniu się Polski od dostaw gazu z Rosji. Jego zdaniem, podpisaniem memorandum wymierzyliśmy potężny cios Ukrainie.

_ - W związku z impasem, jaki nastąpił między Rosja, a Ukrainą w próbach przejęcia przez Rosję monopolu nad tamtejszymi gazociągami. Polska dała karty do gry Rosji. Być może za zgodą premiera I wicepremiera i tego chcielibyśmy się dowiedzieć. A po drugie jest rzeczą jasną, że tego rodzaju plan określony w memorandum stawia pod znakiem zapytania racjonalność ekonomiczną budowy gazoportu oraz wydobycia gazu łupkowego w Polsce - _dodaje Ziobro.

Szef komisji gospodarki w telefonicznej rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową potwierdził, że zamierza zwołać posiedzenie. Adam Jasiński powiedział, że odbędzie się ono prawdopodobnie w przyszłym tygodniu, a więc podczas posiedzenia Sejmu.

Czytaj więcej w Money.pl
Kwestia Jamału, to sprawa dla pezydenta - _ Gdybyśmy to my mieli decydować o sprawie, drugiej nitki Jamału przez Polskę by nie było _- podkreślił Ziobro.
Eksperci o Jamale II: Najpierw analizy, potem decyzje Eksperci radzą, by zanim zapadną decyzje o zaangażowaniu się w projekt bądź jego odrzuceniu, strona polska najpierw go przeanalizowała i oceniła, czy i co nasz kraj i polskie firmy mogą na tej inwestycji zyskać.
Co z gazociągiem? Minister skarbu dementuje - _ Nie widzimy przestrzeni do zagospodarowania nowych źródeł gazu _ - powiedział na specjalnej konferencji Mikołaj Budzanowski, minister skarbu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)