Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Złoty powstrzyma podwyżki cen benzyny?

0
Podziel się

Pojawił się czynnik, który może powstrzymać wzrosty cen na stacjach benzynowych.

Złoty powstrzyma podwyżki cen benzyny?
(Reporter)
bEiucsuZ

Zdaniem analityków w najbliższym tygodniu ceny paliw na stacjach powinny się ustabilizować, za sprawą m.in. zyskującego na wartości złotego. Ich zdaniem za litr popularnej 95 zapłacimy 5,82-5,93 zł, za olej napędowy 5,71-5,82 zł, a za autogaz 2,71-2,81 zł.

_ Ceny na stacjach znowu ruszyły w górę i powraca pytanie o to, czy za litr paliwa będziemy wkrótce płacić 6 złotych. Obawy kierowców może potęgować drożejąca na światowych giełdach ropa, ale na szczęście przed czarnym scenariuszem powinna nas uchronić umacniająca się złotówka _ - stwierdzili analitycy portalu e-petrol.pl.

Dodali, że zauważalny spadek cen na rynku hurtowym powinien powstrzymać dalsze podwyżki na stacjach. _ Szansa na to, że kierowcy w najbliższym tygodniu będą za tankowanie płacić wyraźnie mniej, są jednak niewielkie _ - podkreślili.

bEiucsvb

Eksperci e-petrol.pl ocenili, że mijający tydzień września stał pod znakiem wyraźnych wzrostów cen na stacjach. _ Najmocniej w mijającym tygodniu podrożała benzyna bezołowiowa 95, której średnia cena w Polsce skoczyła w górę z 5,79 zł za litr do 5,86 zł. Solidarnie drożał też olej napędowy, za litr którego płacimy średnio 5,75 zł. To 5 groszy więcej niż przed tygodniem. Podwyżki ominęły jedynie autogaz, którego cena utrzymuje się od kilku tygodni na poziomie 2,72 zł za litr, i 98-oktanową benzynę, która obroniła się przed poziomem 6 złotych _ - napisano w komunikacie.

Zobacz, jak zmieniały się ceny benzyny w tym roku

Eksperci BM Reflex wskazali, że po ubiegłotygodniowych podwyżkach ceny na rynku hurtowym spadły do poziomów z końca sierpnia, a co najważniejsze, na rynku można odnotować dalszy ich spadek. _ Ostatecznie o cenach paliw na stacjach zadecyduje to, jak długo i o ile będą jeszcze spadały ceny w hurcie. Na większości stacji musimy jednak liczyć się z tym, że ceny pozostaną na obecnym wysokim poziomie. Tylko na części stacji ceny mogą zostać skorygowane w dół _ - ocenili.

Czytaj więcej w Money.pl
Ceny paliw w dół. Zobacz, o ile Wielkie koncerny obniżają ceny. Sprawdź, jak może się to przełożyć na wydatki na stacjach benzynowych.
PKN Orlen podjął decyzję w sprawie cen paliw PKN Orlen podnosi od dziś hurtowe ceny benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 19 zł, a benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 22 zł i obniża hurtowe ceny oleju napędowego o 34 zł na tysiąc litrów.
Ropa najtańsza od półtora roku. Dlaczego nie odczujemy tego na stacjach? Zobacz, co powoduje, że na duże obniżki na stacjach liczyć nie możemy.
bEiucsvC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)