Notowania

wiadomości
20-03-2002 (16:20)

Zmarł Andrzej Wróblewski "Ibis"

Zmarł Andrzej Wróblewski "Ibis" - jeden z najwybitniejszych dziennikarzy stołecznej prasy, przede wszystkim dawnego Życia Warszawy. Współpracował też z Polskim Radiem. W tym roku skończyłby 80 lat.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wieloletni współpracownik Andrzeja Wróbleskiego i redaktor naczelny tygodnika "Passa" - Maciej Petruczenko - z wspomina zmarłego jako doskonałego dziennikarza i wielkiego społecznika. Zdaniem Macieja Petruczenki, Ibis był człowiekiem skrajnej skromności i pracowitości. Od czasu służby w Armii Krajowej przyjął sobie żelazną zasadę nieprzystępowania do partii ani organizacji politycznych. Wiele czasu poświęcał aktywnej działalność społecznej, przede wszystkim w charakterze dziennikarza i animatora życia kulturalnego. Wielekrotnie zdarzało się, że odmawiał przyjmowania należnych mu honorariów. Wraz z Markiem Przybylikiem stworzył wspólnie pierwszą w Polsce gazetę lokalną "Pasmo" w 1987 roku.
Andrzej Wróblewski był pionierem wszelkich nowoczesnych form przekazywania myśli - należał między innymi do grupy osób, która w 1987 roku utworzyła eksperymentalne studio pierwszej w Polsce telewizji kablowej "Ursynat". Pisywał również recenzję muzyki rozrywkowej i poważnej, bywał jurorem wielu festiwali. Jednym z hobby zmarłego dzinnikarza były samochody, których miał w życiu w sumie około setki.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz

Wybrane dla Ciebie