Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|

Banki też zmieniają czas na zimowy. Klientów czekają utrudnienia

3
Podziel się:

Ty śpisz dłużej, a twój bank przeprowadza prace techniczne. W nocy z soboty na niedzielę kilka dużych banków zaplanowało kilkugodzinne przerwy. W niektórych wypadkach lepiej wypłacić gotówkę wcześniej, bo na chwilę przestanie działać karta debetowa. Jeżeli lubisz nocne zakupy w sieci, to również przygotuj się na niedogodności. Serwisy transakcyjne będą również nieczynne.

W ten weekend niektórym przyda sie gotówka. Ich banki będą miały nocne przerwy
W ten weekend niektórym przyda sie gotówka. Ich banki będą miały nocne przerwy (Brian/CC/Flickr)
bEJLtiJN

Ty śpisz dłużej, a twój bank przeprowadza prace techniczne. W nocy z soboty na niedzielę kilka dużych banków zaplanowało kilkugodzinne przerwy. W niektórych wypadkach lepiej wypłacić gotówkę wcześniej, bo na chwilę przestanie działać karta i bankomaty. Jeżeli lubisz nocne zakupy w sieci, to również przygotuj się na niedogodności. Serwisy transakcyjne również będą nieczynne.

Prace techniczne podczas zmiany czasu zaplanował między innymi bank Pekao. Od godziny 2.30 czasu letniego do 3:30 czasu zimowego w niedzielę nastąpi przerwa techniczna w dostępie do kilku serwisów. Klienci nie skorzystają z Pekao24, usług maklerskich, serwisów Xelion i serwisu kart prepaid.

Na utrudnienia w nocy powinni przygotować się też klienci Orange Finanse. Przerwa w dostępie do usług zacznie się o godzinie 2.00 czasu letniego i skończy dopiero o 6.30 czasu zimowego. W tym czasie nie będą działać karty oraz wsparcie systemu Blik. Klienci nie będą mogli się też zalogować na konto przez internet i aplikację mobilną. Operacji nie będzie można przeprowadzić również przez infolinię telefoniczną. Oczywiście w przypadku kradzieży lub zagubienia karty, będzie ona mogła zostać zablokowana.

bEJLtiJP

Pewne utrudnienia będą też mieć klienci Idea Banku. Informacje o tym bank zamieścił pod systemem logowania. W niedzielę od godziny 01:00 do godziny 04:00 bankowość elektroniczna Idea Bank będzie niedostępna - czytamy w komunikacie.

Zobacz także: Zobacz także: Czy zmiana czasu ma sens? Sonda

Przerwę techniczną zaplanował też Bank Zachodni WBK. Od 0.30 do 3.30 (czasu zimowego) klienci nie będą mogli zlecać transakcji w bankowości internetowej. To samo ograniczenie dotknie bankowości mobilnej. Poza tym klienci nie będą mogli płacić w sklepach internetowych i korzystać z Blika.

bEJLtiJV

W nocy z 28 na 29 października w godzinach 00:00 - 05:00 (czasu zimowego) prace serwisowe przeprowadzi również ING Bank Śląski. Wszystko związane jest oczywiście ze zmianą czasu z letniego na zimowy. W czasie przerwy nie będą działać bankomaty i wpłatomaty sieci oraz system bankowości internetowej i mobilnej. Do tego nie zapłacimy przez system Blik i przy wykorzystaniu technologii NFC. Przelewy z kart kredytowych nie będą funkcjonować. Bank ostrzega, że w tym czasie mogą występować problemy z płatnościami kartą.

Utrudnienia wystąpią również w mBanku. W związku ze zmianą czasu - od 2.00 (czasu letniego) do 6.30 (czasu zimowego) klienci nie będą mogli płacić kartą, wypłacać gotówki i korzystać z wpłatomatu. W tym czasie nie będzie można też korzystać z systemu transakcyjnego. Składanie wniosków np. o kredyt również będzie niemożliwe.

Wszystkie banki informują o utrudnieniach najczęściej w serwisach logowania. Tam warto sprawdzić, czy nie czeka nas przerwa.

Informacji o planowanych przerwach nie podają m.in. Eurobank, Bank Pocztowy, PKO BP, Millennium i Raiffeisen Polbank. Tam klientów nie czekają zatem żadne przerwy. O pracach technicznych nie informuje również Citibank Handlowy. Bank Ochrony Środowiska również nie ma w planach przerwy technicznej. BGŻ BNP Paribas również nie przewiduje żadnych przerw w dostępie do usług.

bEJLtiKq
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
JR
4 lata temu
Powinna być to ostatnia zmiana czasu. Ta zabawa drogo kosztuje, a nie przynosi żadnych wymiernych korzyści. Ta zmiana powinna być ostatnia. Czas zimowy, to czas słoneczny. Nie zgadzam się z propozycją PSL, że powinien u nas obowiązywać zawsze czas letni. PSL to typowi odmieńcy. Mam nadzieję, że Sejm przyjmie postanowienie o zaprzestaniu zmiany czasu i pozostawi czas zimowy jako stały.
nie budźcie m...
4 lata temu
Czas wiosenny wprowadzić koniecznie bo po miłości tak słodko się śpi.
Gutmen
4 lata temu
Kasa leży dłużej... "...a to nic..." Leży krócej...to jeszcze wieksze nic. Banki na pewno zysk czerpią i z tego. Jakby inaczej...
bEJLtiKr