Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zmiany w państwowym gigancie. Odwołany prezes Orlenu

Rada nadzorcza PKN Orlen odwołała ze stanowiska prezesa Wojciecha Jasińskiego, wiceprezesa Mirosława Kochalskiego oraz Marię Sosnowską, która pełniła funkcję członka zarządu ds. inwestycji i zakupów. Na stanowisko prezesa powołany został Daniel Obajtek, który w poniedziałek złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa Energi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PKN Orlen)
Wojciech Jasiński nie jest już prezesem Orlenu.

Rada nadzorcza PKN Orlen odwołała ze stanowiska prezesa Wojciecha Jasińskiego. Na jego miejsce powołany został Daniel Obajtek, dotychczas prezes innego państwowego giganta - Energi.

Oprócz Jasińskiego, stanowiska w Orlenie stracili też wiceprezes Mirosław Kochalski i Maria Sosnowska, która pełniła funkcję członka zarządu ds. inwestycji i zakupów.

Rada Nadzorcza postanowiła oddelegować do funkcji członka zarządu PKN Orlen Józefa Węgreckiego, powołanego wcześniej w skład Rady Nadzorczej z mandatu Ministra Energii działającego w imieniu akcjonariusza Skarbu Państwa.

Wojciech Jasiński został powołany na prezesa Orlenu w grudniu 2015 roku. Zastąpił na tym stanowisku Jacka Krawca. Teraz Jasińskiego zastąpi Daniel Obajtek, który dotychczas był prezesem Energi. Na fotel szefa tej energetycznej spółki trafił w marcu 2017 roku.

Kontrowersyjna umowa PKN Orlen-Rosnieft. Za ile kupujemy ropę od Rosjan?

Akcjonariusze Orlenu w piątek odwołali niespodziewanie trzy osoby ze składu rady nadzorczej. Ze stanowiskiem pożegnała się Agnieszka Krzętowska, Adrian Dworzyński i przewodnicząca Angelina Sarota.

Tagi: orlen, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-02-2018

podatnikTak się bawi dojna zmiana. Prezes jednej państwowej firmy składa rezygnację. Dostaje od kilkudziesięciu tysięcy do kilku milionów odprawy po czym … Czytaj całość

06-02-2018

EDUS 69Miałem cichą nadzieje,że po objęciu funkcji premiera przez Morawieckiego,ta rozpędzająca się karuzela zostanie zablokowana,ale jak to … Czytaj całość

05-02-2018

boboco rok lub co dwa lata nowy Prezio i zarząd..... dostaną odprawy i do końca zycia laby!!!

Rozwiń komentarze (254)