Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zmiany w radzie nadzorczej Orlenu. Były prezes Wojciech Jasiński z absolutorium

2
Podziel się

Zwyczajne Walne Zgromadzenie zadecydowało o powołaniu do rady nadzorczej Andrzeja Kapały i Anny Wójcik. Akcjonariusze udzielili też absolutorium członkom zarządu i prezesowi za 2017 r.

Rada nadzorcza Orlenu powiększyła się o dwie osoby
Rada nadzorcza Orlenu powiększyła się o dwie osoby (Jacek Bereźnicki)
bEhTRxuJ

Walne Zgromadzenie PKN Orlen zadecydowało o powołaniu do rady nadzorczej Andrzeja Kapały i Anny Wójcik. Akcjonariusze udzielili też absolutorium członkom zarządu i prezesowi za 2017 r.

ZWZ PKN Orlen powołało we wtorek do rady nadzorczej spółki Andrzeja Kapałę, dyrektora biura administracji w PKO Banku Polskim, którego kandydaturę zgłosił Skarb Państwa, jako akcjonariusz płockiego koncernu. W odrębnym trybie, nie wymagającym zgody pozostałych akcjonariuszy, dyrektor departamentu Skarbu Państwa w Kancelarii Premiera powołał do rady nadzorczej płockiego koncernu Annę Wójcik – informuje serwis WNP.

Tym samym rada nadzorcza spółki liczy obecnie 9 osób, czyli maksymalną liczbę członków, jaką przewiduje statut.

bEhTRxuL

Zobacz też: Ceny ropy. Górka finansowa powinna powoli spadać

Ponadto walne zgromadzenie udzieliło absolutorium za 2017 r. wszystkim członkom zarządu i rady nadzorczej spółki, w tym byłemu prezesowipłockiego koncernu, od 16 grudnia 2015 r. do 5 lutego 2018 r., Wojciechowi Jasińskiemu i byłej przewodniczącej rady nadzorczej Angelinie Sarocie, która zasiadała tam od 2008 r., a kierowała radą od 27 czerwca 2013 r. do 2 lutego 2018 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bEhTRxvm
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(2)
edek
3 lata temu
Wojtek to Andrzeja kolega i razem mogą wszystko pozdrawiam chłopki
Bolek
3 lata temu
Wojtek już zarobił swoje... Teraz trzeba dać zarobić Marianowi albo Tadeuszowi. Aaaaaaaaa jeszcze Wojtkowi należy się konkretną odprawa l, najlepiej adekwatna do jego ciężkiej pracy jaką włożył w firmę, więc jakieś kilka milionów zlotych