Notowania

Zmiany w zarządach Banku Pocztowego i Alioru. Prezesi na wylocie

Bank Pocztowy poinformował krótko o zmianach w zarządzie. Odwołany został prezes zarządu instytucji Sławomir Zawadzki. Z funkcji prezesa zrezygnowała także Katarzyna Sułkowska z Alior Banku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ANDRZEJ STAWINSKI/REPORTER)
Katarzyna Sułkowska szefowała Aliorowi zaledwie pięć miesięcy

Zarząd zdecydował także, że pełniącym obowiązki prezesa będzie Jakub Słupiński. Czas wyboru nowego szefa Banku Pocztowego wyniesie dwa miesiące. Na tyle czasu bowiem powierzono funkcję Słupińskiemu.

Zawadzki był prezesem Pocztowego przez ponad dwa lata. Stanowisko objął bowiem 21 września 2016 r. Wcześniej, od lipca 2016 r., był wiceprezesem zarządu. Nadzorował Obszar Zarządzania Strategicznego i Informatyki.

Bankowcy torpedują raport w sprawie frankowiczów. Prezes NIK odpiera zarzuty

Były już prezes Banku Pocztowego z sektorem finansowym jest związany od wielu lat. Wcześniej był m.in. prezesem Banku Ochrony Środowiska oraz doradcą prezesa Narodowego Banku Polskiego oraz wiceprzewodniczącym Komisji Budżetowej NBP.

Pierwszy raz pracę w Pocztowym podjął jeszcze w latach dziewięćdziesiątych. Był wtedy wiceprezesem do spraw finansowych.

Zawadzki to absolwent studiów doktoranckich z zakresu ekonomii na warszawskiej Szkole Głównej Handlowej. Posiada także dyplom MBA zrobiony na Uniwersytecie Wisconsin w USA. Studiował również na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa.

W połowie lat dziewięćdziesiątych był też stypendystą Kongresu USA.

Zmiany także w Aliorze

To nie koniec dzisiejszych zmian w bankowości. Z funkcji prezesa Aliora zrezygnowała także Katarzyna Sułkowska.

Jednocześnie rada nadzorcza Aliora powołała na stanowisko wiceprezesa banku Krzysztofa Bachta, kierującego pracami zarządu do czasu uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego na powołanie go na prezesa.

Katarzyna Sułkowska została prezesem Alior Banku w maju tego roku. Wcześniej sprawowała funkcję wiceprezesa banku. Ponadto pracowała także w Citibank Polska oraz Banku Przemysłowo-Handlowym. Z Aliorem związała się dziesięć lat temu. Jest absolwentką finansów i ekonomii Akademii Ekonomicznej w Krakowie.

Krzysztof Bachta pełnił dotąd funkcję dyrektora zarządzającego ds. strategii i rozwoju w grupie PZU

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: bankowość, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-10-2018

zaczarowan olowezaplata za odejscie, wyrzucenie pare 100000 bedz ?

17-10-2018

NSZZ Banku SpekulacyjnegoCzas na sute odprawy, Zawadzki mistrzem, co dwa lata worek kasy na otarcie łez. Sułkowska musi się tego jeszcze długo uczyć. W tej sytuacji oba Banki … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)