Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rolnicy
15.11.2011 08:22

Zmiany w KRUS. Co proponuje PSL?

- Miejmy świadomość, że rolnicy, którzy mają po kilka hektarów, prowadzą najczęściej gospodarstwa niedochodowe - mówi Jan Bury.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*PSL chce w tej kadencji Sejmu zająć się uregulowaniem kwestii KRUS oraz podatku rolnego. Szef klubu parlamentarnego ludowców Jan Bury wyjaśnia, że Polskie Stronnictwo Ludowe opowiada się za tym, by rolnicy posiadający gospodarstwa do 15 hektarów byli zwolnieni z płacenia składki na KRUS. *

_ - Ci, którzy mają większe, płaciliby około 18-20 złotych miesięcznie _ - mówił w Programie Pierwszym Polskiego Radia Jan Bury. Szef klubu PSL stwierdził, że byłaby to podobna składka jak dla osób samozatrudnionych. Zdaniem Burego, ta propozycja nie obciążałaby polskiego budżetu.

- _ Miejmy świadomość, że rolnicy, którzy mają po kilka hektarów, prowadzą najczęściej gospodarstwa niedochodowe. Po części odpowiedzialność za te obszary ponosimy wszyscy _ - mówi Bury.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JANA BUREGO:

PSL chce też zmienić zasady wyliczania podatku rolnego. Obecnie płaci się go w zależności od ceny kwintala żyta w ostatnich trzech kwartałach. Jan Bury mówił, że rozsądną propozycją byłoby obliczanie go na podstawie cen z ostatnich 2-3 lat.

- _ Jeszcze 5 lat temu żyto w Polsce mieliśmy po 200 złotych. Dzisiaj mamy prawie po 700, po 500 złotych, po 600, różnie, jak są regiony. To co roku się zmienia _ - mówi Bury.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JANA BUREGO:

Szef klubu PSL mówił, że jego partia chce też, by wychowanie przedszkolne było dotowane z budżetu państwa.

Więcej na temat KRUS w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/t124512.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/psl;moze;reformowac;krus;ale;po;swojemu,128,0,963968.html) PSL może reformować KRUS, ale po swojemu Poseł Kłopotek mówi, na co Ludowcy z całą pewnością się nie zgodzą.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t86631.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pawlak;zapowiedzial;co;chce;zmienic;w;krus,117,0,937333.html) Pawlak ujawnił, co chce zrobić z KRUS Lider PSL nie rozmawiał jeszcze o swoich pomysłach z Platformą Obywatelską.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/85/t95573.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/koalicja;po-psl;bedzie;musiala;zajac;sie;krus-em,41,0,937257.html) Czas płynie. Na tę reformę niewiele czasu Koalicja PO-PSL będzie musiała do lutego zająć się reformą KRUS.
Tagi: rolnicy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz