Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zmiany w ministerstwach. Graś: w listopadzie przegląd resortów

0
Podziel się:

- Szefowie resortów zostaną odpytani, rozliczeni z realizacji zarówno pierwszego expose pana premiera, jak i drugiego - zapowiedział rzecznik rządu.

Zmiany w ministerstwach. Graś: w listopadzie przegląd resortów
(Andrzej Iwańczuk/Reporter)

W listopadzie odbędzie się zapowiedziany przez premiera przegląd resortów - zapowiedział dziś rzecznik rządu Paweł Graś. Ministrowie będą rozliczani m.in. z tego jak spełniają zapowiedzi zawarte w dwóch expose Donalda Tuska.

Graś był pytany w radiu Zet, kiedy odbędzie się zapowiadana przez premiera rekonstrukcja rządu.

_ Zgodnie z zapowiedzią pana premiera w listopadzie, czyli na półmetku tej kadencji, zostanie dokonany przegląd resortów. Ministrowie zostaną odpytani, rozliczeni z realizacji zarówno pierwszego expose pana premiera, jak i drugiego. Zostaną też +przepytani+ z planów na drugą część kadencji _ - powiedział.

Dodał, że _ na tej podstawie ewentualnie zapadną personalne decyzje _. Rzecznik rządu stwierdził, że z realizacją expose _ nie jest źle _, bo kilkadziesiąt procent drugiego z nich zostało już zrealizowane.

Graś zaprzeczył odpowiadając na pytanie, czy możliwa jest zmiana koalicji z PO-PSL na PO-SLD. _ Nic nie zapowiada nowej koalicji. Koalicja PO-PSL ma się świetnie. Nie ma żadnej potrzeby, żeby jakiekolwiek zmiany w koalicji się dokonywały. Ostatnie głosowania pokazują, że pomimo odejścia kilku posłów z PO koalicja dysponuje stabilną większością _ - powiedział.

_ To, że pan premier jest w dobrych relacjach przynamniej z niektórymi przedstawicielami opozycji, to chyba dobrze _ - dodał.

Tusk pytany na początku września o rekonstrukcję rządu mówił, że kwestia ta pojawi się w okolicach półmetka obecnej kadencji.

Wcześniej, w lutym przy okazji kilku zmian w rządzie, premier mówił, że w połowie roku należy się spodziewać _ dużej renowacji _ Rady Ministrów. W lutym Tomasza Arabskiego na stanowisku szefa kancelarii premiera zastąpił Jacek Cichocki, ówczesny szef MSW. Fotel ministra spraw wewnętrznych objął Bartłomiej Sienkiewicz. Minister finansów Jacek Rostowski został wicepremierem.

Od tego czasu nastąpiły też kolejne zmiany: 19 kwietnia odwołany został szef resortu skarbu Mikołaj Budzanowski, a ministrem SP został Włodzimierz Karpiński. Pod koniec kwietnia premier zdymisjonował też ówczesnego ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina; jego miejsce w resorcie zajął Marek Biernacki.

Prezydent Bronisław Komorowski mówił w maju, że ważne, aby rekonstrukcja rządu miała wymiar nie tylko personalny, ale i programowy. Jak ocenił, rekonstrukcje rządów na ogół mają na celu pokazanie _ nowego początku _.
Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)