Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zmowa cenowa na rynku oleju silnikowego?

0
Podziel się:

Prezes UOKiK wszczęła postępowanie przeciwko Orlen Oil, które ma wykazać,
czy spółka ustalała ze swoimi dystrybutorami ceny olejów silnikowych Platinum, co może być uznane
za porozumienie ograniczające konkurencję - poinformował Urząd w komunikacie.

Zmowa cenowa na rynku oleju silnikowego?

Urząd Ochrony Konsumentów i Konkurencji wszczął postępowanie przeciwko Orlen Oil, które ma wykazać, czy spółka ustalała ze swoimi dystrybutorami ceny olejów silnikowych Platinum. To może być uznane za porozumienie ograniczające konkurencję.

[na zdjęciu: Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel, prezes UOKiK]* *

Orlen Oil należy do grupy kapitałowej Orlen. Zajmuje się m.in. produkcją olejów silnikowych.

_ Z informacji zgromadzonych przez Urząd wynika, że Orlen Oil zobowiązuje swoich autoryzowanych dystrybutorów do sprzedawania olejów Platinum nie taniej niż cena wskazana przez producenta, pomniejszona o określony rabat. Ponadto spółka przyznaje sobie prawo do sprawdzania, czy to zalecenie jest wykonywane, a także rozwiązania umowy z kontrahentem, który stosuje niższe stawki niż z góry określone _ - czytamy w komunikacie.

UOKiK wskazuje, że takie działanie może być uznane za porozumienie ograniczające konkurencję._ Wspólne ustalanie z partnerami handlowymi stosowanych przez nich cen odsprzedaży jest niedozwolone - ustalając ceny przedsiębiorcy powinni działać niezależnie i kierować się własnym rachunkiem ekonomicznym _ - informuje urząd w komunikacie.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/16/t130064.jpg ) ] (http://manager.money.pl/strategie/zarzadzanie/artykul/przedsiebiorco;przyznaj;sie;zanim;inni;zrobia;to;za;ciebie,10,0,969994.html) Lepiej przyznaj się, bo inni zrobią to za ciebie Money.pl po raz kolejny przyłączył się do akcji UOKiK, zachęcającej przedsiębiorców, by przyznawali się do tworzenia karteli.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/234/t209386.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zdrowita;wprowadzala;klientow;w;blad;obiecali;poprawe,110,0,1065070.html) Znana firma pod pręgierzem UOKiK. Obiecali... Ich największe grzechy to sugerowanie leczniczych właściwości produktów i organicznie możliwości zwrotu towaru.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)