Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zmowy cenowe
12.04.2012 10:06

Zmowa cenowa na rynku oleju silnikowego?

Prezes UOKiK wszczęła postępowanie przeciwko Orlen Oil, które ma wykazać, czy spółka ustalała ze swoimi dystrybutorami ceny olejów silnikowych Platinum, co może być uznane za porozumienie ograniczające konkurencję - poinformował Urząd w komunikacie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Urząd Ochrony Konsumentów i Konkurencji wszczął postępowanie przeciwko Orlen Oil, które ma wykazać, czy spółka ustalała ze swoimi dystrybutorami ceny olejów silnikowych Platinum. To może być uznane za porozumienie ograniczające konkurencję.

[na zdjęciu: Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel, prezes UOKiK]* *

Orlen Oil należy do grupy kapitałowej Orlen. Zajmuje się m.in. produkcją olejów silnikowych.

_ Z informacji zgromadzonych przez Urząd wynika, że Orlen Oil zobowiązuje swoich autoryzowanych dystrybutorów do sprzedawania olejów Platinum nie taniej niż cena wskazana przez producenta, pomniejszona o określony rabat. Ponadto spółka przyznaje sobie prawo do sprawdzania, czy to zalecenie jest wykonywane, a także rozwiązania umowy z kontrahentem, który stosuje niższe stawki niż z góry określone _ - czytamy w komunikacie.

UOKiK wskazuje, że takie działanie może być uznane za porozumienie ograniczające konkurencję._ Wspólne ustalanie z partnerami handlowymi stosowanych przez nich cen odsprzedaży jest niedozwolone - ustalając ceny przedsiębiorcy powinni działać niezależnie i kierować się własnym rachunkiem ekonomicznym _ - informuje urząd w komunikacie.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/16/t130064.jpg ) ] (http://manager.money.pl/strategie/zarzadzanie/artykul/przedsiebiorco;przyznaj;sie;zanim;inni;zrobia;to;za;ciebie,10,0,969994.html) Lepiej przyznaj się, bo inni zrobią to za ciebie Money.pl po raz kolejny przyłączył się do akcji UOKiK, zachęcającej przedsiębiorców, by przyznawali się do tworzenia karteli.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/234/t209386.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zdrowita;wprowadzala;klientow;w;blad;obiecali;poprawe,110,0,1065070.html) Znana firma pod pręgierzem UOKiK. Obiecali... Ich największe grzechy to sugerowanie leczniczych właściwości produktów i organicznie możliwości zwrotu towaru.
Tagi: zmowy cenowe, zmowa cenowa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz