Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zniżki dla rodzin wielodzietnych? To pomysł prezydenta

0
Podziel się:

Wprowadzenie rozwiązań sprzyjających godzeniu życia zawodowego i rodzinnego to główny cel prezydenckiego programu Dobry klimat dla rodziny.

Zniżki dla rodzin wielodzietnych? To pomysł prezydenta
(PAP/Paweł Supernak)

Wprowadzenie rozwiązań sprzyjających godzeniu życia zawodowego i rodzinnego to główny cel prezydenckiego programu _ Dobry klimat dla rodziny _.

Jak powiedziała prezydencka minister Irena Wóycicka, bardzo ważny jest tutaj dialog pomiędzy pracodawcą a pracownikiem w kwestii tego, jak wprowadzić możliwie najlepsze rozwiązania.

Prezydent Bronisław Komorowski chciałby też wprowadzenia ogólnopolskiej _ Karty Dużych Rodzin _ ustanawiającej powszechne zniżki w opłatach za usługi publiczne dla rodzin wielodzietnych - zaznaczyła minister Wóycicka. Dodała, że nie ma miesiąca, by do grupy około 70 gmin i powiatów nie przystąpiła następna. Powstają też karty wojewódzkie.

W programie _ Dobry klimat dla rodziny _ wskazano też na potrzebę zwiększenia liczby miejsc, w których zapewnia się opiekę dzieciom do lat 3 i wprowadzenia górnego limitu wysokości opłaty za opiekę w żłobkach i przedszkolach. Jest również mowa o konieczności opracowania wspieranego ze środków publicznych programu mieszkań na wynajem o umiarkowanych czynszach.

Czytaj więcej w Money.pl
Roczny, płatny urlop rodzicielski? Już jutro... Ustawa przewiduje, że rodzicom wszystkich dzieci urodzonych w 2013 r. przysługiwać będzie 20 tygodni urlopu macierzyńskiego.
Jakie zmiany w podatkach planuje prezydent? Prezydent wraz z żoną Anną Komorowską spotkali się w siedleckim Centrum Kultury i Sztuki z mieszkańcami miasta.
Dostajemy na dzieci 12 razy mniej niż Francuzi i Niemcy Polityka prorodzinna w Polsce nie istnieje i jesteśmy prawie najgorsi w Europie. Prezydent powtarza to samo.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)