Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Żołnierze z kontyngentów dostaną paczki od bliskich na święta

0
Podziel się:

Żołnierze znajdą w przesyłkach upominki - zwykle są to książki, pisma i kosmetyki oraz przedmioty kojarzące się im z domem - rodzinne filmy na dvd i zdjęcia.

Żołnierze z kontyngentów dostaną paczki od bliskich na święta
(www.isaf.wp.mil.pl)

Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia, rodziny żołnierzy pełniących służbę w kontyngentach poza granicami kraju mogą wysłać im paczki. Na prezenty czekają polscy wojskowi w Afganistanie, Kosowie, Bośni i Hercegowinie oraz Republice Środkowoafrykańskiej.

Rodziny starają się, by w paczkach znalazł się zawsze jakiś świąteczny akcent - ozdoba choinkowa, opłatek, kartka, a także różne smakołyki. Wśród wysyłanych często produktów spożywczych są m.in. czerwony barszczyk w proszku, domowe przetwory, suszone owoce, orzechy, szynka w puszce, czekolada i cukierki.

Żołnierze znajdą w przesyłkach upominki - zwykle są to książki, pisma i kosmetyki oraz przedmioty kojarzące się im z domem - rodzinne filmy na dvd i zdjęcia.

Wojsko jasno jednak określa, co w standardowym kartonie (o wymiarach 34 x 24,5 x 11,5 cm) wysłanym do żołnierzy jako prezent znaleźć się nie może pod groźbą odpowiedzialności karno-administracyjnej. Na liście zakazanych produktów jest m.in. alkohol, broń, narkotyki, leki, produkty szybko psujące się, rzeczy łatwo się tłukące oraz waluta. Wszystkie paczki są kontrolowane przed wysyłką.

W tym roku ostateczny termin dostarczenia paczek za pośrednictwem poczty na wskazane krajowe adresy to 2 grudnia. Pudełka zostaną potem wyekspediowane w rejon, gdzie wojskowi pełnią służbę.

Adresy, na jakie należy wysyłać paczki, dostępne są na stronie internetowej odpowiadającego za misję poza granicami kraju Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych: www.do.wp.mil.pl, a także w macierzystych jednostkach, w których na co dzień służą wojskowi.

Każdy żołnierz może otrzymać jedną, ważąca maksymalnie 3 kg paczkę. W przypadku przygotowania dla jednej osoby więcej niż jednej paczki, do kontyngentu zostanie wysłana ta, która była dostarczona jako pierwsza; pozostałe wrócą do nadawców.

W związku ze zbliżającym się Bożym Narodzeniem żołnierze poza granicami nie tylko czekają na paczki, ale również mają możliwość przesłania jednej paczki do kraju z upominkami dla bliskich.

Czytaj więcej w Money.pl

  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/78/m99662.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/misja-w-afganistanie-ostatni-transport,249,0,1650681.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Polska misja w Afganistanie wraca do domu
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/148/m287892.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/cywile;na;misjach;beda;wynagradzani;jak;zolnierze,133,0,1588357.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Cywile będą wynagradzani jak żołnierze
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/59/m245819.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nato;w;afganistanie;zginelo;pieciu;zolnierzy,91,0,1560411.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Nie żyje 5 żołnierzy. Przyczyna? Nieznana
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/78/m99662.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/to;ostatnia;zmiana;polakow;w;afganistanie,225,0,1556449.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) To ostatnia zmiana Polaków w Afganistanie
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)