Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Małe firmy zapłacą mniej na ZUS

79
Podziel się:

Składki na ubezpieczenia społeczne przy przychodach z działalności do 5 tys. zł na miesiąc będą mniejsze.

Małe firmy zapłacą mniej na ZUS
(ESB Professional, Shutterstock)
bFfxPaqd

Nowa ulga w składkach na ubezpieczenia społeczne ma dotyczyć małych firm o przychodach do 5 tys. zł na miesiąc - pisze "Rzeczpospolita".

Składki na ubezpieczenia społeczne przy przychodach z działalności do 5 tys. zł na miesiąc będą mniejsze. - Zbyt wysokie składki na ZUS są największym zabójcą legalnych miejsc pracy w Polsce- powiedział w wypowiedzi dla "Rzeczpospolitej" przewodniczący parlamentarnego zespołu na rzecz wspierania patriotyzmu ekonomicznego, Adam Abramowicz (PiS).

Zespół Abramowicza pracuje nad ustawą o małej działalności gospodarczej, która ma być podstawą propozycji Ministerstwa Rozwoju w zakresie nowej ulgi dla osób prowadzących własną działalność. Jak pisze dziennik "projekt +małe przychody - mały ZUS+ resort chce przedstawić jeszcze w tym kwartale".

bFfxPaqf

Obecnie wszystkie firmy - bez względu na wysokość dochodów - co miesiąc muszą odprowadzać taką samą składkę, w wysokości ok. 1200 zł. Zmiany mają wprowadzić składki rosnące proporcjonalnie do wzrostu przychodów. Abramowicz dodał, że opracowane będą także "widełki nowej składki, ale nie przekroczy ono 24 proc. przychodów".

bFfxPaqG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(79)
dim
5 lata temu
5000 przychodu przy marży na poziomie 15% to 1500 dochodu. Od tego jednolity podatek 1250 i zosataje Ci 250 na życie. Co innego, żeby to było od dochodu.
Ulka
5 lata temu
PRZYCHÓD to nie dochód!!!Czytajcie ze zrozumieniem!Czyli znów podwyżka o 24%!
wyborca PISu
5 lata temu
Ja już myślę o zamknięciu działalności gospodarczej. Politycy twierdzą o wielkim bum, jak to wszyscy się bogacą, a ja z roku na rok biednieję. Ostatnio moje zarobki spadły o 40% dzięki nowym ustawom PIS. Kończę z działalnością, którą prowadziłem ponad 5 lat. Przechodzę na patologię. Dorobię z 2 dzieci (warsztat sprawny) i będę żył w spokoju, bez obowiązków zusowsko-skarbowych. Miarka się przebrała. Koniec ze sponsoringiem na rzecz państwa. Idę do pośredniaka, MOPSu i będę żył na koszt państwa, bo w tym państwie uczciwie pracując, nie da się zarobić. Zawsze muszą zgnoić podatnika. Niech żyją pasożyty, do których i ja nie długo się przyłączę.
bFfxPaqH
ciekawe
5 lata temu
Zobaczymy... Jak zrobią coś sensownego przenosze interess znowu do pl
Oola
5 lata temu
Od przychodu??? Czyli jak będę miała np. przychód 200 000,a do tego koszty 195 000 to i tak z tej rewelacyjnej ulgi nie skorzystam, chociaż sam dochód wyniesie 5000 ... jak zapłacę ZUS i podatek to 3 tys. z kawałkiem zostanie...
...
Następna strona