Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

ZUS podpisał z Asseco, Capgemini i HP umowę ramową na rozwój KSI

0
Podziel się

Rocznie ZUS zamierza przeznaczyć na realizację umów wykonawczych około 73 mln zł.

ZUS podpisał z Asseco, Capgemini i HP umowę ramową na rozwój KSI
bErwJXbF

ZUS podpisał z Asseco Poland, konsorcjum Hewlett-Packard Polska i Kamsoft oraz Capgemini Polska czteroletnią umowę ramową na świadczenie usług związanych z rozwojem Kompleksowego Systemu Informatycznego (KSI ZUS). Rocznie ZUS zamierza przeznaczyć na realizację umów wykonawczych ok. 73 mln zł - podał ZUS w komunikacie prasowym.

_ Umowy wykonawcze rozliczane będą w oparciu o metodę punktów funkcyjnych przyjętą w ZUS (COSMIC). Maksymalna wartość punktu funkcyjnego we wszystkich umowach jest niższa od wartości punktu funkcyjnego z obecnie realizowanej umowy, a przy zawieraniu umów wykonawczych może być jeszcze obniżona _ - napisano w komunikacie.

_ Ponadto zaznaczyć należy, że ilość produktów zawarta w strukturze punktu funkcyjnego jest rozszerzona w stosunku do umowy obecnej, m.in. o przygotowanie wstępnej oraz powykonawczej dokumentacji technicznej oraz przygotowanie ujednoliconej (opisującej kompletnie wszystkie modyfikowane elementy architektury) dokumentacji analitycznej _ - dodano.

bErwJXbH

Rocznie ZUS zamierza przeznaczyć na realizację umów wykonawczych około 73 mln zł, głównie w zakresie dostosowania systemów informatycznych do zmian przepisów prawa, współpracy z innymi systemami, optymalizacji procesów i procedur.

W zakończonym niedawno przetargu Asseco Poland wyceniło jeden punkt funkcyjny na 12.317,07 zł, Capgemini na 12.194 zł, a konsorcjum na HP 11.978 zł.

bErwJXci
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)