Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Zwrot VAT przyśpieszony. To prezent fiskusa dla polskich firm

Zwrot VAT przyśpieszony. To prezent fiskusa dla polskich firm

W tym roku kwota zwrotu VAT będzie mniejsza o około 1,2 mld zł. Fot. Karol Serewis/East News
W tym roku kwota zwrotu VAT będzie mniejsza o około 1,2 mld zł.
Jeszcze w grudniu resort finansów przeleje polskim firmom w sumie 5 mld zł, które w normalnym trybie trafiłyby do nich później.

Zwykle termin zwrotu z podatku VAT przypada na styczeń i luty. Drugi rok z rzędu jednak fiskus zdecydował się przyśpieszyć operację – dowiedział się Dziennik.pl.

W ubiegłym do przedsiębiorców w grudniu trafiło 6,2 mld zł zwrotu z podatku, w tym roku ta kwota będzie mniejsza o około 1,2 mld zł.

– W tym roku zamierzamy również przyspieszyć zwrot VAT. Zaczęliśmy to robić już w listopadzie, a na większą skalę będzie to miało miejsce w grudniu. Założyliśmy, że teraz wartość zwrotów, które w standardowym trybie trafiłyby do firm dopiero na początku 2018 r., wyniesie ok. 5 mld zł – twierdzi informator Dziennika.pl zbliżony do Ministerstwa Finansów.

VAT powinien być natychmiast zwracany:

 

 

Tego roczny budżet, zdaniem Ministerstwa Finansów, jest znacznie lepszej kondycji niż zakładano, dlatego też fiskus może sobie pozwolić na ten świąteczny prezent dla przedsiębiorców.

Poza tym możemy znów dać firmom więcej płynności finansowej z nadzieją, że przeznaczą te środki np. na inwestycje – stwierdził cytowany przez Dziennik informator.

podatki, zwrot vat, vat
Czytaj także
Polecane galerie
gość
2018-01-03 12:48
w śremie chyba nie zdążyli bo jakoś pieniędzy nie widac
gość
2018-01-03 12:48
w śremie chyba nie zdążyli bo jakoś pieniędzy nie widac
gość
2018-01-03 12:47
jakoś w śremie nie było wcześniejszego zwrotu bo ja nie otrzymałem
Pokaż wszystkie komentarze (29)