Notowania

rpo
22.11.2018 15:17

Zwrotne wsparcie finansowe dla miast i przedsiębiorców

Jesteś mikro-, małym lub średnim przedsiębiorcą? Chcesz rozwijać swoją działalność i potrzebujesz dodatkowych środków finansowych na wsparcie swojej firmy, a może dopiero zamierzasz rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej? Jeśli tak, sprawdź ofertę preferencyjnych pożyczek na rozwój w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014–2020. Dodatkowo, m.in. dla samorządów terytorialnych, instytucji kultury czy organizacji pozarządowych dostępne są pożyczki rewitalizacyjne na poprawę stanu środowiska miejskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Wsparcie pozadotacyjne, czyli jakie? *

W ramach wsparcia ze środków unijnych powstały tzw. instrumenty finansowe, które mikro-, małym i średnim przedsiębiorcom umożliwiają rozwój firm poprzez wzmacnianie podstawowej działalności, realizację nowych projektów czy wchodzenie na nowe rynki. Instrumenty Finansowe są wdrażane we współpracy z Europejskim Funduszem Inwestycyjnym i Europejskim Bankiem Inwestycyjnym. Wsparcie udzielane jest przez Fundusze Pożyczkowe i Banki (tzw. Pośrednicy Finansowi), które proponują różne rodzaje pożyczek. W poniższym zestawieniu zaprezentowane zostały podstawowe informacje na temat wsparcia udzielanego przez Pośredników Finansowych.

Środki na rozpoczęcie działalności

W ciągu kilku tygodni zostanie uruchomiony również nabór na pożyczki w wysokości do 100 tys. zł na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Środki na odnowę miasta

Jednostki samorządu terytorialnego, Kościoły i związki wyznaniowe, organizacje pozarządowe, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, Towarzystwa Budownictwa Społecznego, przedsiębiorcy, instytucje kultury, Lokalne Grupy Działania, a także podmioty działające w oparciu o umowę w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego mogą otrzymać pożyczki na rewitalizację.

Dokapitalizowanie zewnętrznych źródeł dofinansowania przedsiębiorczości

Rewitalizacja

Do dzieła!

Wnioski o pożyczkę można składać cały czas.

Wejdź na stronęhttps://rpo.slaskie.pl/czytaj/if_pozyczki_poreczenia i zapoznaj się z dokumentacją udostępnioną przez poszczególnych Pośredników Finansowych.

Jeśli masz wątpliwości, skontaktuj się z Pośrednikiem Finansowym.

Gdzie po informacje?

Główny Punkt Informacyjny w Regionie

ul. Dąbrowskiego 23
parter, sektor C
40-037 Katowice

Telefony do konsultantów:
32 77 40 172
32 77 40 193
32 77 40 194

E-mail:
punktinformacyjny@slaskie.pl

Godziny pracy punktu:

w poniedziałki w godzinach:
7.00–17.00,
od wtorku do piątku w godzinach:
7.30–15.30.

Zobacz spot promujący kampanię informacyjną "Śląskie - wyprzedzamy!" nt. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 https://youtu.be/Nw0HXgHR2Nw

Tagi: rpo, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz