Notowania

zysk nbp
03.04.2012 21:45

Zysk NBP w 2011 r. Do budżetu trafi ponad 8 mld zł

To ogromna kwota. Bank uszczknie sobie z niej 5 procent na własny fundusz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Adam Guz/REPORTER)

Narodowy Bank Polski wpłaci do budżetu państwa ponad 8 mld zł z zysku za 2011 r. - poinformowały dwa niezależne źródła zbliżone do sprawy._ _

_ - Wpłata do budżetu państwa z zysku NBP za 2011 rok wyniesie ponad 8 mld zł _ - powiedziało źródło znające szczegóły sprawy. Informację potwierdził drugi rozmówca PAP-u.

Prezes NBP Marek Belka w marcu br. poinformował, że Rada Polityki Pieniężnej zajmie się sprawozdaniem finansowym za 2011 rok na posiedzeniu 3-4 kwietnia. Już w lutym szef NBP informował, że NBP wpłaci do budżetu zysk za 2011 rok, nie określił jednak w jakiej wysokości.

W 2010 roku bank centralny osiągnął 6,5 mld zł zysku, z czego wpłacił w ubiegłym roku do budżetu państwa ok. 6,2 mld zł.

Zgodnie z ustawą o Narodowym Banku Polskim zysk NBP, pomniejszony o 5-procentowy odpis na fundusz rezerwowy, jest przekazywany do budżetu państwa.

Czytaj więcej o działaniach NBP w Money.pl
Belka pożyczy pieniądze MFW. Na zadłużonych Decyzja szefa NBP wzbudza spore kontrowersje. Na tyle lat przekażemy pieniądze funduszowi.
Prognozy dla złotego do końca roku. Co dalej, boją się mówić W najbliższych tygodniach interwencje NBP na rynku walutowym mogą się nasilić.
Belka: Moody's się myli w sprawie Polski Prezes NBP krytykuje zapowiedź możliwego obniżenia ratingu naszego kraju.
Tagi: zysk nbp, nbp, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz