Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
21.05.2005 23:09

Zyta Gilowska opuściła Platformę Obywatelską

Zyta Gilowska odeszła z Platformy Obywatelskiej. Dotychczasowa wiceprzewodnicząca tej partii w przekazanym PAP oświadczeniu napisała, że odejście jest reakcją na postawione jej zarzuty nepotyzmu i skierowanie przez władze partii tej sprawy do sądu koleżeńskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz

Władze Platformy Obywatelskiej nie chcą komentować sprawy. Sekretarz generalny Grzegorz Schetyna powiedział IAR, że oficjalne stanowisko przedstawi przewodniczący partii Donald Tusk jutro o 15-tej na konferencji prasowej w Gdańsku. Do tego czasu, dodał Schetyna, nikt z władz PO nie będzie tej sprawy komentował.

Przewodniczący lubelskiego zarządu PO, z którego wywodzi się Gilowska, Dariusz Jedlina powiedział, że rezygnacja Gilowskiej jest dla wszystkich olbrzymim zaskoczeniem.

Zyta Gilowska zarzuciła władzom Platformy Obywatelskiej, że od początku wiedziały o tym, że zatrudnia w swoim biurze synową w ciąży. Podkreśliła, że nie mogła zmienić tego stanu rzeczy, gdyż prawo nie umożliwia zwolnienia z pracy kobiety w ciąży. Dodała, że gdy sytuacja się zmieniła, wszystkich o tym poifnormowała.

Wczoraj zarząd krajowy Platformy skierował jej sprawę do sądu koleżeńskiego. Zarząd zarzucał Gilowskiej, że jej biuro poselskie korzysta z odpłatnych ekspertyz prawnych wykonywanych przez jej syna. Miał zastrzeżenia także do zatrudniania w nim synowej byłej wiceprzewodniczącej.

Piotr Zaremba przewiduje, że odejście Zyty Gilowskiej z Platformy Obywatelskiej może mieć dla partii złe, ale również dobre skutki.

Publicysta "Newsweeka" powiedział, że posiadająca wyrazistą osobowość Gilowska dużo wnosiła do wizerunku Platformy i trudno liderom partii będzie ją zastąpić. Publicysta zwrócił zarazem uwagę, że Platforma może z jej rezygnacji zrobić atut - pokazać się jako partia, która pilnuje standardów i bardzo wysoko stawia poprzeczkę swoim członkom.

Michał Karnowski jest przekonany, że odejście Zyty Gilowskiej jest znaczącym osłabieniem Platformy. Michał Karnowski zwrócił uwagę, że Gilowska nie poradziła sobie w kryzysowej sytuacji. Karnowski podkreślił, że była wiceprzewodnicząca PO zamiast wcześniej wyjaśnić wszystko opinii publicznej, obraziła się na nią.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz