Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Witold Ziomek
|
aktualizacja

Wiceminister klimatu: 177 tys. podmiotów zarejestrowanych w BDO

17
Podziel się:

- Aktualnie w Bazie Danych Odpadowych zarejestrowanych jest ponad 177 tys. podmiotów - mówił we wtorek w Sejmie wiceminister klimatu Sławomir Mazurek. I dodał, że przepowiadana przez sceptyków awaria systemu nie nastąpiła.

Ponad 177 tys. firm figurue w Bazie Danych Odpadowych.
Ponad 177 tys. firm figurue w Bazie Danych Odpadowych. (Shutterstock.com, Dmitry Kalinovsky)

Podczas sejmowego czytania projektu nowelizacji ustawy o gospodarowaniu odpadami wiceminister przekonywał, że BDO działa dobrze.

Przychylił się jednak do zawartej w nowelizacji propozycji wydłużenia o sześć miesięcy możliwości sporządzania, przez czas awarii systemu, dokumentów ewidencji odpadów w formie papierowej poza BDO.

"Odpowiadając na wnioski strony społecznej, przy wsparciu resortu klimatu, przygotowaliśmy projekt, który przewiduje dodanie przepisów regulujących sporządzane dokumentów ewidencji odpadów w trybie awaryjnym" - mówiła posłanka Anna Paluch przedstawiając projekt noweli.

Zobacz także: Oglądaj też: Baza danych odpadowych. Fryzjerzy będą liczyć włosy, a rolników nie dotyczy

Jak dodała, nowelizacja jest szczególnie korzystna dla małych firm i ułatwia wywiązanie się z obowiązków już nałożonych na przedsiębiorców zmianą z listopada 2019 r.

Projektodawcy przewidują, że nowe przepisy wejdą w życie następnego dnia po ogłoszeniu i będą mogły być stosowane wstecz od 1 stycznia 2020 r. poza przepisem o sankcji karnej za brak wpisu do BDO. Jego wejście w życie dzięki przyjętej poprawce zostało przesunięte na dzień wejścia w życie całej ustawy, czyli za ok. pół roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

gospodarka
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(17)
Elżbieta
3 lata temu
Nie wiem, kto tworzył tą aplikację, ale poruszenie się po niej, to porażka. Totalny gniot.
Banita
4 lata temu
Obywatelu ministrze. System leży i kwiczy. Bajki może pan wciskać tym, którzy nie mają o tym zielonego pojęcia.
magda
4 lata temu
Coś się tworzy BDO,RODO itp. tylko nie wiadomo po co i dla kogo?zamiast zająć się pracą muszę przez kilkanaście dni zbierać "papierki"dla urzędów(kontakt z Urzędem Marszałkowskim jest nieosiągalny) jak długo jeszcze będzie się gnębić prowadzących działalność gospodarczą?
Aligator
4 lata temu
Program nie działa poprawnie w określonych godzinach tzw szczytu wystawienie zlecenia trwa kilka minut. Jak ktoś wystawia ponad 100 zleceń dziennie to .............bez komentarza kto to wymyślił !!!!!
Egipskie ciem...
4 lata temu
Papyrolizę też Lem przewidział. :D