Notowania

gospodarka
07.01.2020 19:53

Wiceminister klimatu: 177 tys. podmiotów zarejestrowanych w BDO

- Aktualnie w Bazie Danych Odpadowych zarejestrowanych jest ponad 177 tys. podmiotów - mówił we wtorek w Sejmie wiceminister klimatu Sławomir Mazurek. I dodał, że przepowiadana przez sceptyków awaria systemu nie nastąpiła.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock.com)
Ponad 177 tys. firm figurue w Bazie Danych Odpadowych. (Fot: Dmitry Kalinovsky)

Podczas sejmowego czytania projektu nowelizacji ustawy o gospodarowaniu odpadami wiceminister przekonywał, że BDO działa dobrze.

Przychylił się jednak do zawartej w nowelizacji propozycji wydłużenia o sześć miesięcy możliwości sporządzania, przez czas awarii systemu, dokumentów ewidencji odpadów w formie papierowej poza BDO.

"Odpowiadając na wnioski strony społecznej, przy wsparciu resortu klimatu, przygotowaliśmy projekt, który przewiduje dodanie przepisów regulujących sporządzane dokumentów ewidencji odpadów w trybie awaryjnym" - mówiła posłanka Anna Paluch przedstawiając projekt noweli.

Oglądaj też: Baza danych odpadowych. Fryzjerzy będą liczyć włosy, a rolników nie dotyczy

Jak dodała, nowelizacja jest szczególnie korzystna dla małych firm i ułatwia wywiązanie się z obowiązków już nałożonych na przedsiębiorców zmianą z listopada 2019 r.

Projektodawcy przewidują, że nowe przepisy wejdą w życie następnego dnia po ogłoszeniu i będą mogły być stosowane wstecz od 1 stycznia 2020 r. poza przepisem o sankcji karnej za brak wpisu do BDO. Jego wejście w życie dzięki przyjętej poprawce zostało przesunięte na dzień wejścia w życie całej ustawy, czyli za ok. pół roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, odpady, sejm, BDO
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-01-2020

zachwycony bdoPan minister boi się przyznać, że system szwankuje. Ja mimo wpisu od kilku dni nie mogę się zalogować do bazy. W Urzędzie Marszałkowskim powiedzieli, … Czytaj całość

07-01-2020

cieniasCiekawe,czy nowy minister już dostał gabinet,bo z chaosu,który tworzy,wynika jasno,że pogubił papiery w różnych pokojach.

07-01-2020

Marek1951Nic się nie zmienia, pisuarki dalej płodzą potworki prawne. W końcu wygrali, wolno im!

Rozwiń komentarze (16)