Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Wiceminister odpowiada opozycji: "nie naruszyliśmy dyscypliny finansów publicznych"

2
Podziel się

- Wykonanie ustawy przyjętej przez Sejm nie może być naruszeniem dyscypliny finansów publicznych - ocenił wiceminister finansów Leszek Skiba.

13-sta emerytura ma zostać zrefinansowana z pożyczki udzielonej przez Fundusz Rezerwy Demograficznej, Funduszowi Solidarnościowemu.
13-sta emerytura ma zostać zrefinansowana z pożyczki udzielonej przez Fundusz Rezerwy Demograficznej, Funduszowi Solidarnościowemu. (East News, Michał Woźniak)
bEpKmhuJ

Czy wypłata 13-tych emerytur naruszała reguły budżetowe? Wiceminister finansów Leszek Skiba nie ma wątpliwości: - Postępowanie zgodne z prawem nie może być złamaniem prawa - ocenił urzędnik.

Posłanka KO Paulina Hennig-Kloska zapowiedziała w środę, że złoży pismo z informacją o możliwym naruszeniu dyscypliny finansów publicznych. Chodzi o to, że wypłaty dodatkowych świadczeń dla seniorów nie uwzględniono w wydatkach budżetu państwa.

bEpKmhuL

- Rząd PiS, po to, aby ukryć kryzys finansów publicznych coraz częściej zaczyna łamać prawo i obchodzić reguły ustalone prawem. Ministerstwo Finansów coraz częściej realizuje wydatki z pominięciem deficytu budżetowego i reguły wydatkowej - oceniła Hennig-Kloska.

Sprawie miał się przyjrzeć Rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych. - Platforma Obywatelska jeszcze przed wyborami 2015 r. zmieniła regułę wydatkową, by zwiększyć wydatki o 3 mld zł. Trudno zatem wierzyć w szczerość troski o regułę wydatkową - ocenił wiceminister Skiba, który jest jednocześnie... Głównym Rzecznikiem Dyscypliny Finansów Publicznych.

Przypomnijmy, że wypłata 13-stej emerytury ma zostać zrefinansowana z pożyczki udzielonej przez Fundusz Rezerwy Demograficznej, Funduszowi Solidarnościowemu.

bEpKmhuR
Zobacz także: Obejrzyj: 13. emerytura, kiedy wypłata? "To wymaga czasu". Prezes ZUS odnosi się też do waloryzacji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEpKmhvm
KOMENTARZE
(2)
ja im wierzę ...
2 lata temu
pis mówi - dobrze rządzimy krajem xD
Miki
2 lata temu
Dlaczego blokujecie .