Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

500+ i 13 emerytura nie napędziły handlu. Brak pozytywnego efektu

83
Podziel się:

Sprzedaż detaliczna nie wzrosła w takim stopniu jak zakładano za sprawą większych transferów społecznych. Pozytywny efekt rozszerzonego 500+ i wypłat 13. emerytury nie zadziałał.

Pozytywny efekt rozszerzonego 500+ i wypłat 13. emerytury nie zadziałał.
Pozytywny efekt rozszerzonego 500+ i wypłat 13. emerytury nie zadziałał. (Fotolia, fabioga - Fotolia.com)
bECzwEHV

Najnowsze dane GUS zaskoczyły ekonomistów. Spodziewany efekt rozszerzonego 500+ i wypłat 13. emerytury jednak nie przyniósł boomu w sprzedaży detalicznej – pisze Polska Agencja Prasowa.

Jak podał GUS w poniedziałkowym komunikacie, sprzedaż detaliczna w cenach stałych w październiku wzrosła o jedynie 4,6 proc. rok do roku.

bECzwEHX
Zobacz także: Obejrzyj: Biała lista podatników VAT. "Niektórzy przedsiębiorcy wpadają w pułapki"

Jak zauważyli eksperci PKO BP, od 3 miesięcy, przy jednym dniu handlowym mniej niż przed rokiem, dynamika realnej sprzedaży detalicznej oscyluje w okolicy 4,5 proc. rok do roku.

bECzwEId

"Dane nie pokazują pozytywnego wpływu wypłaty 13. emerytury oraz rozszerzenia świadczenia 500+ na dynamikę sprzedaży detalicznej" – czytamy w komunikacie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECzwEIy
KOMENTARZE
(83)
Emerytka
2 lata temu
13 spłaciłam kredyt w banku. Inni pewnie wykupili leki.
tolo
2 lata temu
a niby czego się spodziewano? to tylko kiełbasa wyborcza okraszona propagandą sukcesu. nikt przy zdrowych zmysłach nie pokusi się o 500 zł na kolejne dziecko. Utrzymanie jest niestety droższe. To zarobek za pracę wpływa na dzietność jeśli praca nie jest okupiona całodniowym pobycie poza domem. No, ale partia ma zawsze rację
Amelka
2 lata temu
Nikt zdrowo myślący nie zdecyduje się na dziecko bo 500+ jest. Ani nie rzuci na zakupy, przecież ciągle coś drożeje więc te pieniądze i tak wracają do budżetu, a w domach mamy tyle samo ilościowo, może ciut lepiej jakościowo. Ludzie rządzący, lud polski nie jest aż tak głupi jak zakładaliście!!!!!!
bECzwEIz
Jesteśmy na m...
2 lata temu
Demograficzna klapa 500 plus. W 2018 urodziło się tylko 388 tys. Zmarło 414 tys., najwięcej od 1946 roku. Gdzie zastępowalność choćby??? Wymieramy.
ja
2 lata temu
Mi nie muszą nic dawać. Wystarczy, że nie będą zabierać. Żeby pieniądze zamiast do nierobów i tych, co pracują na czarno i nie płacą podatków trafiały do ludzi uczciwych i pracujących legalnie, należy zwiększyć kwotę wolną od podatku. Ci, co dają się przekupić rozdawnictwem chyba nie rozumieją, że żaden rząd nie ma własnych pieniędzy. Rozdawana kasa jest naszą wspólną kasą (która mogłaby pójść na utworzenie miejsc pracy, remonty dróg, poprawę bezpieczeństwa, darmowe przedszkola itp.) lub zaciągniętym długiem, który też my będziemy musieli oddać. Zapłacimy wszyscy. Właśnie trwa największy transfer majątku od ludzi zaradnych, pracowitych i kompetentnych do nieudolnych, leniwych i o niskich kwalifikacjach. Jako że jestem przedsiębiorczy i bez dzieci, nie mam złudzeń. Nic nie dostanę, a wręcz będą mnie łupić podatkami i coraz większym ZUSem. Ode mnie głównie zależy jak mi się wiedzie i jak będę żył na starość. Żaden polityk czy partia mi nie pomoże. Zobaczcie sobie ksią,zke pt. Emeryt,ura nie jset Ci potzerbna. Nawet przy ograniczonych zasobach rozsądne i systematyczne działania pozwalają zbudować dla siebie finansowe bezpieczeństwo, a nawet finansową wolność i zostawić coś dzieciom.
...
Następna strona