Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Patryk Skrzat
|
aktualizacja

500 plus przyniosło nieoczekiwany efekt. Minister Borys-Szopa chwali polskie rodziny

123
Podziel się:

500 plus nie tylko daje rodzinom komfort finansowy, ale też sprawia, że Polska staje się bardziej cyfrowa - zauważyła minister rodziny Bożena Borys-Szopa.

Program 500+ był jednym z tematów, które poruszała minister Bożena Borys-Szopa podczas wizyty w Krakowie.
Program 500+ był jednym z tematów, które poruszała minister Bożena Borys-Szopa podczas wizyty w Krakowie. (ministerstwo rodziny)

- Z pomocą polskich rodzin stajemy się Polską cyfrową. W lipcu złożono online 2,6 mln wniosków o rządowe świadczenie "Rodzina 500 plus", a 1,6 mln wniosków o "Dobry Start" - podkreślała minister Borys-Szopa podczas wizyty w Krakowie.

- Jesteśmy przekonani, że inwestycja w rodziny rozpoczęta na początku drogi Prawa i Sprawiedliwości była inwestycją trafioną - dodawała

Wnioski o świadczenia wciąż można składać drogą internetową, ale jak przypominała szefowa resortu, od 1 sierpnia moża to zrobić również w urzędzie. Jak informowaliśmy w money.pl, w związku z faktem, że pieniądze przysługują obecnie także na pierwsze dziecko i nie obowiązują kryteria dochodowe, większość wniosków jest rozpatrywana pozytywnie.

Decyzje negatywne zdarzają się głównie wtedy, gdy zarówno matka, jak i ojciec dziecka, którzy się rozstali, starają się o 500+. Z odmową musi się również liczyć rodzic, który złożył wniosek jednocześnie z drugim rodzicem. To samo dotyczy rodzin, które pobierają już podobne zasiłki za granicą.

500+ dla osób z niepełnosprawnościami

Przypomnijmy również, że o 500+ mogą starać się także osoby z niepełnosprawnościami. Ta pula pieniędzy dotyczy także emerytów i rencistów.

Jak pisaliśmy w money.pl, z dodatku pierwotnie miało skorzystać 300 tys. osób, jednak Senat zaakceptował poprawki zgłoszone przez PiS, które podnoszą limit dochodowy z 1100 zł do 1600 zł. Dlatego programem objętych zostanie łącznie ok. 850 tys. osób. W tym roku można zyskać maksymalnie 1500 zł (przy założeniu, że wnioskujący zmieści się w limicie, jeśli nie - świadczenie będzie pomniejszone). Wnioski trzeba składać w ZUS-ie, w przypadku rolników - w KRUS-ie, a osoby z mundurówki składają wnioski do zakładów emerytalno-rentowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(123)
Tak
4 lata temu
I kraj się rozwija bo wszystko przejadamy
wasz odmienie...
4 lata temu
Polaku nie kradnij a 500+ dane dzieciom nie będzie ci potrzebne! Oto dowód Polaku że sam kradniesz a wydaje się tobie ze jeszcze dzieciom pomagasz! Gdybyś ty Polaku zapracował tylko na siebie to dziecko twoje by pomocy nie potrzebowało bo ono też jest Polakiem! Proste a dla Polaków skomplikowane.To bezdzietni i mało dzietni okradają to matematyka.
ja
4 lata temu
młodzi uczyć się nie chcą. Nie chodzą do szkoły. Znajoma pracuje w zawodówce i technikum. Blisko połowa nieobecności jest niemal normą. Na koniec roku poprawianie jedynkowiczów marzących o ocenie 2, żeby mogli zdać. 500+ powinno byc płacone małym dzieciom do wieku szkolnego, a potem tym które mają wysoką frekwencję w szkole, np. 90% i średnią ocen co najmniej 3,0. Takie podejście mobilizowałoby dzieciaki i czegoś uczyło i dawałoby też oszczędności dla budżetu.. Powinno się stawiać na edukację (praktyczne umiejętności), odpowiedzialność i samodzielność (przedsiębiorczość) młodych ludzi. Jak zmotywować dziecko (ucznia/studenta) do nauki umiejętności za które inni chcą dobrze płacić? – przeczytajcie sobie poradnik dla rodziców i uczniów "Co robic, by zawsze mieć pracę i więcej zarabiac" O takim podejściu do 500+ tam piszą.
Tomek
4 lata temu
Jeżeli 500 zł ( ledwo ponad 100 euro) budzi taką psychozę w Polsce i czasami nienawiść ( nie oceniam bo jestem za podniesieniem progów podatkowych dla tych którzy pracuję) to co mają powiedzieć Panie i Panowie w państwach takich jak Niemcy, Belgia i inne, gdzie daje się znaczne środki także za nic..Gdzie są standardy unijne itp. i równość. Jeśli 500 zł tyle znaczy w zakresie funkcjonowania to, gdzie my jesteśmy. Lepiej przepuścić te pieniądze na dzieci, niż na kolejne słomiane projekty dla kolegów.
Rodzina
4 lata temu
BARDZO DOBRZE, ZE JEST BO WIEKSZOSC LUDZI ZARABIA O ZGROZO NAJNIZSZE WYNAGRODZENIE ALBO NIECO POWYZEJ !!!! RODZINY TE RATUJA SWOE FINANSE WLASNIE TYM DODATKIEM, DLACZEGO TEGO NIE CHCECIE ZROZUMIEC ??? BO WAM BOGATO I SYTO, TO BRAK EMPATII I EGOIZM Z WASZEJ STRONY, BOGACI LUDZIE !
...
Następna strona