Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Marcin Lis
|
aktualizacja

Więcej lotów między Polską a Chinami. Minister mówi o zwiększeniu importu

6
Podziel się:

PLL LOT zwiększa częstotliwość swoich lotów do Pekinu – informację podano w trakcie wizyty szefa chińskiej dyplomacji w Warszawie, który zadeklarował gotowość większego importu z naszego kraju.

Więcej lotów między Polską a Chinami. Minister mówi o zwiększeniu importu
(Wikimedia Commons CC BY, Lord of the Wings)

- Z trzech dotychczasowo obsługiwanych rejsów między Warszawą a Pekinem, z końcem październiku zwiększymy oferowanie do siedmiu połączeń tygodniowo – poinformował prezes PLL LOT Rafał Milczarski. Samoloty obsługujące cztery dodatkowe połączenia między stolicą Polski a stolicą Chin będą lądować na nowym lotnisku Pekin-Daxing.

W ocenie szefa PLL LOT, więcej połączeń do Pekinu stanowi „ogromny potencjał biznesowy”. Rejs do Pekin-Daxing potrwa 8 godzin i 40 minut. Podróż w drugą stronę zajmie 10 godz. Poza pasażerami, LOT między oboma krajami zacznie przewozić także części samochodem, pocztę, wyposażenie medycznie, odzież, produkty chemiczne oraz – leków między Chinami a Europą.

Ogłoszenie zwiększenia częstotliwości połączeń Warszawa-Pekin zbiegło się z wizytą szefa chińskiego MSZ w Warszawie Wang Yi, który zapewniał, że jego kraj jest gotów zwiększyć import "dobrej jakości polskich towarów odpowiadających potrzebom chińskiego społeczeństwa".

Czesław Warsewicz: Nowy Jedwabny Szlak to dla PKP Cargo szansa, z której chcemy maksymalnie skorzystać

Równocześnie podkreślił konieczność utrzymywania współpracy w formacie 17+1 (państwa Europy Środkowo-Wschodniej i Chiny), którego liderem ma być właśnie Polska ze względu na fakt, że go zainicjowała.

W podobnym tonie wypowiadał się Jacek Czaputowicz, minister spraw zagranicznych Polski, który mówił, że "dzięki położeniu na trasie głównych euroazjatyckich korytarzy transportowych w ramach inicjatywy Pasa i Szlaku, (..), Polska jest ważnym partnerem Chin w rozwoju połączeń między Europą i Azją".

Co ciekawe, chiński minister w odpowiedzi na pytanie o technologię 5G stwierdził, że "w kwestii nowoczesnych technologii będziemy współpracować”.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
Iso
3 lata temu
Do Salonik no i do Aten. Kiedyś był bezpośredni ssmolot Kraków- Ateny, a teraz tylko te tanie a drogie badziewia.
moje zdanie r...
3 lata temu
Niech żyje polsko-chińska granica na Uralu!
Skandal
3 lata temu
ale chyba o eksporcie do polski z chin to trump musi sie wypowiedziec, a nie polscy ministrowie
w przeciwieńs...
3 lata temu
Chińczykom szacunek za silny instynkt państwowości.
Vs
3 lata temu
LOT powinien uruchomić więcej do Salonik w Grecji