Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wielki błąd ws. Baltic Pipe. Steinhoff: mamy sytuację niezwykle trudną

- Baltic Pipe to projekt, który powstał jeszcze w czasach premiera Jerzego Buzka. Potem nasi następcy go nie kontynuowali, a szkoda - powiedział w programie "Newsroom WP" Janusz Steinhoff, były minister gospodarki. – On stworzy techniczne możliwości importu gazu z innych niż rosyjski kierunków. Przez ponad 20 byliśmy zdani na Rosję, bo nie dysponowaliśmy stosowną infrastrukturą, dlatego płaciliśmy Rosjanom rentę za brak alternatywy. Dziś sytuacja jest zupełnie inna. Zbudowaliśmy wiele istotnych elementów infrastruktury, które umożliwiają nam import całego potrzebnego gazu z innych kierunków niż Rosja. Polska się na to szykowała pod kątem logistycznym. Niestety, nie mamy kontraktów na dostawy gazu. Napływają niepokojące informacje, że w tej sprawie niewiele przez dwa lata zrobiliśmy. To dla mnie niezrozumiałe. Opieram się na publicznych wypowiedziach Piotra Woźniaka, byłego prezesa PGNiG, który mówi, że za jego czasów te kontrakty były dopięte i że...

rozwiń
0
0
467
Podziel się
Komentarze (467)
zobacz więcej komentarzy (467)
KOMENTARZE
(467)
iga
5 dni temu
Jacy są mądrzy gdy nie rządzą , a jak rządzili to tacy mądrzy są i kit Polakom wciskają. Jak nie mają nic mądrego do powiedzenia to niech się zamkną.
lolo
2 tyg. temu
Prze czescie tego chudego na lewa strone zobaczycie kto to jest przy mownicy jak macha rekami i wrzeszczy gebels to jego podwladny..
Sankcje na Po...
2 tyg. temu
Dlaczego rząd w Polsce dba o interesy obcych firm a nie o Polaków?
premier
3 tyg. temu
b.dobrze powiedział gdyż jest to napomnienie dla kraju,któremu będziemy płacić dużą kasę już za kilka miesięcy..! z drugiej strony trudno się dziwić Norwegii,że winduje ceny na potęgę wykorzystując światowy kryzys energetyczny.
gość
3 tyg. temu
jak już Polska załatwi sobie gaz to Unia z pewnością go zakaże. o czym już czytamy, dziś było coś o piecach gazowych do likwidacji itd...
...
Następna strona