Notowania

autostrada
01.08.2019 12:56

Wielki magazyn przy samej A2. Budowa już ruszyła

Tuż przy autostradzie A2 powstaje powstaje wielki park magazynowy. Nowy obiekt o nazwie "A2 Warsaw Park" będzie miał łączną powierzchnię 102 500 m kw. i budowany jest obok Węzła Grodzisk Mazowiecki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)

Jadąc autostradą A2 w kierunku Łodzi, po prawej stronie widać już wielki plac budowy. Deweloper, firma Panattoni, wybrała lokalizację nie przez przypadek. Ważna jest bliskość autostrady A2, która jest ważnym węzłem komunikacyjnym dla krajowego i międzynarodowego ruchu logistycznego. Jest ona także bezpośrednią trasą do granicy z Niemcami, głównym parterem gospodarczym Polski.

Jak pisze serwis magazyny.pl, nowa lokalizacja będzie największym parkiem w regionie warszawskim i jednocześnie atrakcyjną alternatywą dla firm w stosunku do magazynów ulokowanych w Błoniu, wzdłuż Trasy Poznańskiej.

- Mamy świadomość, że rynek warszawski jest bardzo ważny na mapie polskiej logistyki. Popyt jest tutaj ogromy i wynosi ok. 28 proc. netto łącznego zapotrzebowania na powierzchnię w Polsce. To czyni z Warszawy i okolic jednego z liderów w tej kategorii. Wpływ na to ma ciągle rozwijająca się infrastruktura drogowa i sprzyjająca inwestorom sytuacja gospodarcza. Aglomeracja warszawska jest też jednym z największych węzłów logistycznych w kraju, który przecina 6 dróg krajowych oraz 8 głównych linii kolejowych. To sprawia, że jest to atrakcyjna lokalizacja dla potencjalnych najemców - skomentował Marek Dobrzycki, Managing Director, Panattoni Europe.

Pierwszą firmą, która zdecydowała, że wynajmie tam powierachnię magazynową jest Raben Logistics Polska.

- Zmiana magazynu to dla nas niezbędna inwestycja z punktu widzenia biznesu. Nasze potrzeby związane z realizacją procesów logistycznych wzrosły, a możliwość przeniesienia ich w przyszłości do A2 Warsaw Park, min. dzięki większej efektywności składowania, z pewnością je zaspokoi. Planujemy realizować tutaj operacje dla jednego z naszych klientów - mówi Jolanta Sawińska, Dyrektor Regionu, Raben Logistics Polska.

Obiekt leży w odległości 30 km zarówno od Centrum Warszawy, jak i od Lotniska Chopina, zaś Centrum Grodziska znajduje się w odległości 4 km.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: autostrada, logistyka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-08-2019

jaśA PIS wybudował Centralny Port Lotniczy,Tunel w Świnoujściu.przekopał mierzeję,wybudował 3 mln mieszkań 1 mln samochodów elektrycznych oraz wstrzymał … Czytaj całość

01-08-2019

fakirA czemu nie pomyślą o transporcie kolejowym tylko wszystko na te zatłoczone i niebezpieczne drogi ?

01-08-2019

LeonA kogo interesuje ta budowa

Rozwiń komentarze (76)