Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
KBB
|
aktualizacja

Wiemy, ile będą kosztowały 13. i 14. emerytura. Ponad połowa tego, co idzie na 500+

218
Podziel się

22 miliardy złotych będzie kosztowała tegoroczna wypłata 13. i 14. emerytury. To drugie świadczenie zostanie zrealizowane w listopadzie, zapewnił rzecznik rządu.

Wiemy, ile będą kosztowały 13. i 14. emerytura. Ponad połowa tego, co idzie na 500+
Dodatkowe emerytury będą w tym roku kosztowały 22 miliardy złotych (Adobe Stock, Seventyfour)
bDSGSubp

Łączny koszt 13. emerytury wypłaconej w zeszłym roku to 11, 7 mld zł. W tym roku na wypłaty 13. i 14. emerytury państwo wyda ponad 22 mld zł - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Zapowiedział też, że 14. emerytura zostanie wypłacona w listopadzie.

Müller na konferencji prasowej w poniedziałek przypomniał, że od 1 marca wchodzi w życie waloryzacja emerytur i rent. "Emerytura minimalna wyniesie nieco ponad 1250 zł" - powiedział rzecznik rządu.

Zobacz także: Granica wieku emerytalnego się przesuwa. Do siedemdziesiątki? "Rynek pracy się zmienia"
bDSGSubr

Porównał tę kwotę do kwoty emerytury minimalnej z 2015 r.

- To jest 370 zł więcej niż było to w 2015 r. - stwierdził. Oszacował, że stanowi to wzrost o 42 proc. w stosunku do emerytury minimalnej z 2015 r.

bDSGSubx

- Rząd Zjednoczonej Prawicy od kilku lat bardzo konsekwentnie podnosi emerytury oraz wprowadza dodatkowe świadczenia - powiedział rzecznik rządu.

W tym kontekście mówił też o "wprowadzonych przez rząd Zjednoczonej Prawicy" świadczeniach uzupełniających wymieniając tu wypłaconą w 2020 r. 13. emeryturę.

- Jej łączny koszt wyniósł ponad 11,7 mld zł. W tym roku również to świadczenie będzie wypłacone. Oraz w listopadzie drugie świadczenie - czyli 14. emerytura. Szacujemy, że koszt tych obu świadczeń 13. i 14. emerytury wyniesie ponad 22 mld zł - powiedział Müller.

bDSGSuby

Dla porównania - roczny koszt programu 500+ to ok. 41 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSGSubS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(218)
Emeryt Gołąbe...
miesiąc temu
Ja nie chcę ich "nastek". Ja chcę tylko swoją ciężko wypracowaną emeryturę w całości, a nie odartą podatkiem który już raz zapłaciłem.
adam
miesiąc temu
Nie obniżą kwoty wolnej od podatku, rząd jedną ręką daje emerytom jakieś drobne, ale posłowie mają 30 000 PLN wole od podatku.
T-T
miesiąc temu
41 mld na 500 PLUS nie wiem za co dostaja , chca miec dzieci to ich sprawa , a nie żeby podatnicy za to płacili ! Emerytom nie musza dawac 13 i 14 niech zlikwiduja PODATEK !
bDSGSubT
luzer
miesiąc temu
tylko te 370 zl więcej niż 6 lat temu jest tyle warte co g.... pieniądz stracił na wartości przez inflację o wiele więcej. dzięki komu ?... a dzięki PIS !...500+ co miesiąc dla darmozjadów, nierobów , pijaków itp. a emerytom ochłapy w ciągu roku bo 14 tka przecież nie dla każdego będzie
1954 b.
miesiąc temu
Porownuje wysokosc emerytury z. 2015 niech porowna wzrost cen
...
Następna strona