Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Michał Krawiel
|

Wiemy, kiedy będzie można zdjąć maski. Rząd przygotowuje rozporządzenie

223
Podziel się

Najprawdopodobniej już 15 maja zostanie zniesiony nakaz noszenia masek na zewnątrz. Będziemy je zdjąć w sytuacji, w której możliwe będzie zachowanie przynajmniej 1,5 metra dystansu od innych osób. Rząd pracuje nad rozporządzeniem w tym zakresie.

Wiemy, kiedy będzie można zdjąć maski. Rząd przygotowuje rozporządzenie
Obowiązek noszenia maseczek na zewnątrz ma obowiązywać tylko do 14 maja (adobe stock)
bEgCmskB

Najprawdopodobniej już w czwartek (6 maja) rząd ma opublikować rozporządzenie na temat noszenia masek na zewnątrz. Wszystko wskazuje na to, że nakaz zostanie zniesiony już 15 maja. Do takich informacji dotarli dziennikarze RMF FM.

Jednym z warunków jest ilość zakażeń na 100 tys. mieszkańców. Do zniesienia nakazu noszenia masek na zewnątrz ten wskaźnik musi wynosić przynajmniej 15 na 100 tys. W tej chwili wynosi 13 dla całego kraju.

Według ustaleń dziennikarzy w rozporządzeniu znajdzie się zapis, że nie będziemy musieli nosić maski w przypadku, kiedy jesteśmy w stanie utrzymać dystans 1,5 metra.

bEgCmskD

Dodatkowo w tym samym dokumencie rząd umieści wszystkie inne ustalenia związane z luzowaniem obostrzeń na najbliższe tygodnie (czyli np. otwarcie bazy hotelowej już 15 maja). Poza tym będzie obowiązywać w ramach rozporządzenia kwarantanna dla wszystkich wracających z RPA, Brazylii i Indii, z której nie będzie zwalniał negatywny test na koronawirusa.

Zobacz także: Wakacje 2021. Hotele szykują się na pełne otwarcie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEgCmsle
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(223)
Jau gy
miesiąc temu
Ja od pół tora roku nie noszę maskę i żyje zero strachu. Tv nie oglodam wolna jestem szczęśliwa i moi znajomi mówią że na siłę szepią więnc to nie przy czyną jest wirus swirus tylko problemem jest rząd światowy i polska spszedała już swoich Polaków.
Muchy
miesiąc temu
Zrobiłą parę kroków do tylu a po tem 4 kroki do pszodu i zrujnuja wam życie. Już 4 kroki są do pszodu ba siłę zaszepią na siłę wasze dzieci. Obudzie się.
yxxyx
miesiąc temu
ja już od dawna nie noszę, nie potrzeba rozporządzenia tylko rozumu.
bEgCmslf
Barboa23
miesiąc temu
A jak by wam RZĄD powiedział nie zakładajcie buta na lewą nogę to się nie zarazicie ,to byście nie zakładali ? I popieprzali przez ulicę kuśtykając ten kogo to interesuje to firmy farmaceutyczne testują na was czwarta szczepionka w drodze Kasa i tylko kasa się liczy kiedy ten naród przejrzy na oczy
Haha
miesiąc temu
BĘDZIEMY JE ZDJĄĆ!
...
Następna strona