Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Daniel Bochen
|
aktualizacja

Wisła pełna ścieków. Awaria w oczyszczalni ścieków "Czajka"

3
Podziel się

W środę doszło do awarii kolektora, który przesyła część ścieków z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni ścieków "Czajka". Przeprowadzono kontrolowany spust ścieków do Wisły. Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski zwołał pilny sztab kryzysowy.

Wisła pełna ścieków. Awaria w oczyszczalni ścieków "Czajka" w Warszawie
Wisła pełna ścieków. Awaria w oczyszczalni ścieków "Czajka" w Warszawie (East News, Jan Bielecki)
bDAzCERh

- Zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie przeprowadza kontrolowany spust ścieków do Wisły wskutek awarii kolektora w oczyszczalni ścieków "Czajka" - poinformował prezydent stolicy Rafał Trzaskowski, cytowany przez IAR.

- Niestety wróciliśmy do tej sytuacji sprzed roku 2012, kiedy ta część ścieków była bezpośrednio odprowadzana do Wisły - dodał.

Trzaskowski zapewnił jednocześnie, że woda w Warszawie jest pitna i bezpieczna. - To miejsce, w którym mamy do czynienia z tym upustem ścieków, jest poniżej ujęć wody - zaznaczył prezydent.

bDAzCERj
Zobacz także: Zobacz: Norma przekroczona nawet 300 razy. Naukowcy opublikowali przerażający raport

W Centrum Bezpieczeństwa pojawiły się także służby wojewody po to, by ocenić wszystkie skutki awarii.

- Trzeba było wejść do środka rurociągu, aby sprawdzić na ile poważna jest awaria. W tej chwili bada to MPWiK. Na razie jest za wcześnie by mówić, jak rozległa jest awaria i jakie są jej skutki. Sprawa ma dla nas najwyższy priorytet - przekonywał Trzaskowski.

bDAzCERp

Rzecznik Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej (KZGW) Sergiusz Kieruzel przekazał, że na miejscu pracują służby, które sprawdzają, co się dzieje i pobierają próbki wody.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDAzCERK
KOMENTARZE
(3)
qwerty
rok temu
Panie prezydencie Czaskoski, może Pan prezydent wychyli jutro rano szklaneczkę pitnej wody z Wisły? Koniecznie w światłach jupiterów TVN24???
JD
rok temu
Hahahaha nie ma znaczenia kto rządzi, bo od 89 roku to jest jedna klika która systematycznie niszczy Polskę pod każdym względem. HTFU na was sprzedawczyki z wiejskiej i nie tylko!
123_abc
rok temu
Zarządzanie model PO, najpierw Gdańsk teraz Warszawa. Dobrze, że od 4 lat nie rządzą krajem
bDAzCERL