Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Daniel Bochen
|
aktualizacja

Wisła pełna ścieków. Awaria w oczyszczalni ścieków "Czajka"

3
Podziel się

W środę doszło do awarii kolektora, który przesyła część ścieków z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni ścieków "Czajka". Przeprowadzono kontrolowany spust ścieków do Wisły. Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski zwołał pilny sztab kryzysowy.

Wisła pełna ścieków. Awaria w oczyszczalni ścieków "Czajka" w Warszawie
Wisła pełna ścieków. Awaria w oczyszczalni ścieków "Czajka" w Warszawie (East News, Jan Bielecki)
bEhWIafF

- Zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie przeprowadza kontrolowany spust ścieków do Wisły wskutek awarii kolektora w oczyszczalni ścieków "Czajka" - poinformował prezydent stolicy Rafał Trzaskowski, cytowany przez IAR.

- Niestety wróciliśmy do tej sytuacji sprzed roku 2012, kiedy ta część ścieków była bezpośrednio odprowadzana do Wisły - dodał.

Trzaskowski zapewnił jednocześnie, że woda w Warszawie jest pitna i bezpieczna. - To miejsce, w którym mamy do czynienia z tym upustem ścieków, jest poniżej ujęć wody - zaznaczył prezydent.

bEhWIafH
Zobacz także: Zobacz: Norma przekroczona nawet 300 razy. Naukowcy opublikowali przerażający raport

W Centrum Bezpieczeństwa pojawiły się także służby wojewody po to, by ocenić wszystkie skutki awarii.

- Trzeba było wejść do środka rurociągu, aby sprawdzić na ile poważna jest awaria. W tej chwili bada to MPWiK. Na razie jest za wcześnie by mówić, jak rozległa jest awaria i jakie są jej skutki. Sprawa ma dla nas najwyższy priorytet - przekonywał Trzaskowski.

bEhWIafN

Rzecznik Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej (KZGW) Sergiusz Kieruzel przekazał, że na miejscu pracują służby, które sprawdzają, co się dzieje i pobierają próbki wody.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEhWIagi
KOMENTARZE
(3)
JD
2 lata temu
Hahahaha nie ma znaczenia kto rządzi, bo od 89 roku to jest jedna klika która systematycznie niszczy Polskę pod każdym względem. HTFU na was sprzedawczyki z wiejskiej i nie tylko!
qwerty
2 lata temu
Panie prezydencie Czaskoski, może Pan prezydent wychyli jutro rano szklaneczkę pitnej wody z Wisły? Koniecznie w światłach jupiterów TVN24???
123_abc
2 lata temu
Zarządzanie model PO, najpierw Gdańsk teraz Warszawa. Dobrze, że od 4 lat nie rządzą krajem
bEhWIagj