Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
podatki
05.12.2019 18:07

Wittchen wygrywa ze skarbówką. Spółka oczekuje zwrotu niesłusznie pobranego podatku

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej odpuścił i umorzył postępowanie względem firmy Wittchen. Skarbówka zarzucała spółce niewłaściwe naliczenie podatku w 2011 roku i pobrała z tego tytułu daninę wraz z odsetkami. Teraz musi zwrócić pieniądze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Wittchen otrzyma z powrotem kilka milionów złotych.

Spór Wittchena i skarbówki zaczął się w 2016 roku, gdy stołeczny Urząd Kontroli Skarbowej orzekł, że firma źle rozliczała podatki w roku 2011 i musi dopłacić 2,1 mln złotych plus odsetki. Wittchen odwołał się od decyzji. Jak tłumaczył, uznanie linii zaprezentowanej przez fiskusa oznaczałoby konieczność dopłaty kolejnych niemal 4 mln złotych (plus odsetki) za lata 2012-2016.

Fiskus był jednak nieugięty – w 2017 roku nie przychylił się do odwołania. W efekcie sprawa trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Ten w kwietniu 2018 roku uchylił decyzję dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

Orzeczenie nie spodobało się jednak dyrektorowi, który odgrażał się przeprowadzeniem dodatkowego postępowania. Na tym jednak poprzestał – 1 października 2019 roku uchylił pierwotną decyzję z 2016 roku, a pod koniec listopada umorzył całe postępowanie, tym samym przyznając rację w sporze firmie.

Wittchen w komunikacie poinformował, że "oczekuje obecnie na zwrot wpłaconej w styczniu 2017 roku kwoty wraz z odsetkami, co powinno nastąpić w terminie 30 dni od daty wydania decyzji".

Zobacz też: Niższy PIT. "Nic nie zginie. Fiskus odda, jeśli ściągnie za dużo"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: podatki, wittchen, spór, urząd skarbowy, skarbówka, fiskus, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-12-2019

LEBLEbrawo wittchen za nie poddawanie się i wygraną walkę z tą bandycką mafią ze skarbówki

06-12-2019

skarbowpracowałem w skarbówce 30 lat, połowa zatrudnionych to ciotki, bracia, siostry, kuzyni i reszta rodziny o zawodach marynarz, elektryk albo … Czytaj całość

05-12-2019

Janosik harnaśPieniądze pobrali to i zwrócą ale odsetki powinien zapłacić z własnej kieszeni ten pracownik który oskarżył firmę o złe rozliczenie podatku. Mieliby … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (148)