Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
podatki
15.10.2019 21:54

Skarbówka przegrała ze spółką Wittchen. Musi zwrócić kilka milionów złotych

Fiksus przegrał spór z firmą Wittchen. W dodatku sam musiał to przyznać oficjalną decyzją. Spółka oczekuje, że po decyzji dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Warszawie, skarbówka zwróci nienależnie pobrany podatek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Wszystko zaczęło się od kontroli skarbówki

Spór Wittchena i skarbówki zaczął się w 2016 r., gdy stołeczny Urząd Kontroli Skarbowej orzekł, że firma źle rozliczała podatki w roku 2011 i musi dopłacić 2,1 mln zł plus odsetki. Nie zaskakuje, że Wittchen odwołał się od decyzji. Jak tłumaczył, uznanie linii zaprezentowanej przez fiskusa oznaczałoby konieczność dopłaty kolejnych niemal 4 mln zł (plus odsetki) za lata 2012-2016.

Pisma wysyłane przez KAS mają wpływać na zachowania przedsiębiorców
Pisma behawioralne. Tak skarbówka "wychowuje" przedsiębiorców

Fiskus był jednak nieugięty – w 2017 r. nie przychylił się do odwołania. W efekcie sprawa trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Ten w kwietniu 2018 r. uchylił decyzję dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

Orzeczenie nie spodobało się jednak dyrektorowi, który odgrażał się przeprowadzeniem dodatkowego postępowania. Na tym jednak poprzestał – 1 października 2019 r. uchylił pierwotną decyzję z 2016 r.

Kij i marchewka dla przedsiębiorców "Nie możemy sobie pozwolić, by państwo było oszukiwane"

"Wittchen oczekuje obecnie na zwrot wpłaconej w kwietniu 2017 roku kwoty wraz z odsetkami, co powinno nastąpić w terminie 30 dni od daty wydania decyzji" – poinformowała spółka w oficjalnym komunikacie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: podatki, fiskus, skarbówka, wiadomości, wiadomości, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-10-2019

Ciemna dziuraLawina bajki luki WAT ruszyła.

16-10-2019

nie Twój nickbrawo wittchen! zawsze jak uczciwe firmy wygrywają z pazerną skarbówką to się bardzo cieszę

16-10-2019

sasOczywiście w wyroku jest zaznaczone że odsetki zapłaci dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Warszawie, z własnej kasy?

Rozwiń komentarze (173)