Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
praca
06.03.2020 22:21

Władze JSW Innowacje zawiadomiły prokuraturę. Chodzi o molestowanie pracownic przez byłego prezesa

Tymczasowy zarząd JSW Innowacje skierował do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez byłego prezesa. Chodzi o molestowanie czterech pracownic.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
JSW Innowacje należy do grupy JSW.

- Tymczasowy Zarząd JSW Innowacje po analizie sytuacji podjął decyzję w sprawie podejrzeń o molestowanie czterech pracownic przez przełożonego. Do prokuratury zostało skierowane zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa - napisano w komunikacie spółki JSW.

Jastrzębska Spółka Węglowa podała, że w JSW Innowacje obowiązuje kodeks etyki, który zabrania wszelkich zachowań o charakterze mobbingowym, a każde zgłoszenie naruszenia kodeksu jest wyjaśniane w trybie pilnym i naprawiane. - Istnieją procedury zapewniające anonimowość zgłaszającym naruszenia. W Grupie Kapitałowej JSW nie tolerujemy jakichkolwiek zachowań nieetycznych ani dyskryminacyjnych - podkreślono w komunikacie.

Grupa zapewnia, że tymczasowy zarząd spółki JSW Innowacje zapewni wszelką pomoc osobom zgłaszającym nieetyczne i niezgodne z prawem zachowania. - Władze JSW SA oraz JSW Innowacje deklarują pełną gotowość do współpracy z organami państwowymi wyjaśniającymi nieprawidłowości - napisano.

W połowie lutego prezes JSW Innowacje zrezygnował ze stanowiska. Ministerstwo Aktywów Państwowych wszczęło zaś pilną kontrolę, która miała wyjaśnić, czy doszło do molestowania pracownik. - Nasze stanowisko od początku było jednoznaczne w tej sprawie - podkreślił w piątek wieczorem w rozmowie z money.pl Łukasz Wróblewski, rzecznik MAP.

Zobacz: Jawne wynagrodzenia w ofertach pracy? "Zdecydowane nie"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-03-2020

adamcztery tygodnie chłopaki tuszowali sprawe , łącznie z ministrem - jak się już dalej nie dało bo naglosnili sprawe - to dopiero teraz poszli do … Czytaj całość

06-03-2020

123Nauczcie się gramatyki ortografii oraz interpuncji....piszący artykuły bo dziennikarstwem tego nazwać nie moszna.

07-03-2020

Czech Trolli.Molestował po kolei, czy naraz, czyli grupowo?

Rozwiń komentarze (27)